Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Joanna Michalkiewicz / Na zdjęciu: Jacob Thorssell

Żużel. Premiership. Bolesna porażka Belle Vue. Świetna końcówka meczu Thorssella

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Bez Maxa Fricke'a i ze spóźnionym Kennethem Bjerre Belle Vue Aces nie zdołało pokonać Wolverhampton Wolves i przegrało u siebie 43:47. Dla zespołu z Manchesteru to bolesna porażka w kontekście walki o awans do fazy play-off.

Jak poinformował przed mecze klub z Manchesteru, Max Fricke odczuwa skutki upadku z sobotniego turnieju Grand Prix Skandynawii w Malilli, w którym uczestniczyli także Patryk Dudek i Fredrik Lindgren. Za Australijczyka zastosowano więc zastępstwo zawodnika, ale i tak trudno było liczyć na to, że to zrekompensuje brak najlepszego zawodnika. Dodatkowo na spotkanie spóźnił się Kenneth Bjerre, który utknął w korku i przez to nie zdążył na swój pierwszy bieg.

CZYTAJ WIĘCEJ: Lekarze walczyli o jego życie, teraz mówią o cudzie. Sam Norris stawia pierwsze kroki i zapowiada powrót do żużla

Mimo to Asy toczyły wyrównany bój z Wilkami i po ósmym wyścigu nawet prowadziły (25:23). Po chwili jednak gości wygrali 5:1 i wyszli na plus. Taki stan utrzymał się do końca spotkania, a za jego drugą fazę wielkie brawa należą się Jacobowi Thorssellowi, który nieudanie wszedł w mecz, ale potem był klasą samą w sobie i wygrał trzy razy. Zresztą, cały zespół Wolverhampton równo punktował i to okazało się kluczem do końcowego triumfu.

Belle Vue nie pomogła dobra postawa Bjerre i Jaimona Lidseya. Gospodarze przegrali i ich sytuacja w walce o awans do play-off Premiership zaczyna się komplikować. Wolves gonią, a w dobrej formie znajdują się także Swindon Robins i King's Lynn Stars.

Punktacja:

Belle Vue Aces - 43
1. Max Fricke - zastępstwo zawodnika
2. Steve Worrall - 5+1 (3,0,2*,0)
3. Daniel Bewley - 2+1 (0,1*,1,0)
4. Dimitri Berge - 7+1 (3,2,1,0,1*)
5. Kenneth Bjerre - 12 (w,3,3,2,2,2)
6. Jaimon Lidsey - 10+2 (0,3,3,-,1*,2,1*)
7. Jye Etheridge (gość) - 7 (0,-,1,3,3,0)

Wolverhampton Wolves - 47
1.
Jacob Thorssell - 10+1 (1*,0,3,3,3)
2. Luke Becker - 5 (2,3,0,0)
3. Rory Schlein - 7+1 (2,2,1*,2)
4. Nick Morris - 6+1 (1*,0,2,3)
5. Sam Masters - 8+1 (2,3,2*,1,d)
6. Kyle Howarth - 8+2 (2,2*,3,1*,0)
7. Ryan Douglas - 3+2 (1*,1*,1,-)

Bieg po biegu:
1. (61,47) Worrall, Becker, Thorssell, Lidsey - 3:3 - (3:3)
2. (61,22) Lidsey, Howarth, Douglas, Etheridge - 3:3 - (6:6)
3. (62,03) Berge, Schlein, Morris, Bewley - 3:3 - (9:9)
4. (62,47) Lidsey, Masters, Douglas, Bjerre (w/2min) - 3:3 - (12:12)
5. (62,16) Becker, Berge, Bewley, Thorssell - 3:3 - (15:15)
6. (62,03) Masters, Howarth, Berge, Worrall - 1:5 - (16:20)
7. (62,31) Bjerre, Schlein, Etheridge, Morris - 4:2 - (20:22)
8. (xx,xx) Etheridge, Worrall, Douglas, Becker - 5:1 - (25:23)
9. (xx,xx) Howarth, Masters, Bewley, Berge - 1:5 - (26:28)
10. (62,47) Bjerre, Morris, Schlein, Worrall - 3:3 - (29:31)
11. (62,41) Thorssell, Bjerre, Lidsey, Becker - 3:3 - (32:34)
12. (63,21) Etheridge, Schlein, Howarth, Bewley - 3:3 - (35:37)
13. (62,62) Thorssell, Bjerre, Masters, Etheridge - 2:4 - (37:41)
14. (62,83) Morris, Lidsey, Berge, Howarth - 3:3 - (40:44)
15. (62,85) Thorssell, Bjerre, Lidsey, Masters (d) - 3:3 - (43:47)

NCD: 61,22 s. - uzyskał Jaimon Lidsey w biegu 2.

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves234212110+51
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers23175117-225


ZOBACZ WIDEO Paniom jest ciężko w męskim świecie. Z Klaudii Szmaj zrobiono maskotkę



Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy Wolverhampton Wolves awansuje do fazy play-off Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL