Najnowsze Wyniki/Kalendarz
TŻ Ostrovia - Unia Tarnów Peter Ljung z prawej Tomasz Gapiński na czeleWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia - Unia Tarnów. Peter Ljung z prawej. Tomasz Gapiński na czele

Baraże o PGE Ekstraligę niemal na pewno dojdą do skutku. Nawet jeśli ich wynik nie będzie mieć znaczenia

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W Nice 1. LŻ tylko PGG ROW głośno mówi o chęci awansu do PGE Ekstraligi, ale wszystko wskazuje na to, że mecze barażowe o prawo startów w elicie i tak dojdą do skutku. Dla klubu z pierwszej ligi ma być to nagroda za udany sezon.

Na ten moment głównym kandydatem do awansu pozostaje PGG ROW, który w pierwszym półfinale uporał się na wyjeździe z Unią Tarnów. Jeśli rybniczanie awansują do elity z pierwszego miejsca, to w barażach wystartuje Arged Malesa TŻ Ostrovia lub Car Gwarant Start. Ostrowianie już wcześniej zadeklarowali, że na jazdę w PGE Ekstralidze nie są gotowi. W przypadku gnieźnian mamy znak zapytania. W związku z tym pojawiają się pytania o sens rozgrywania spotkań barażowych. Niektórzy pytają, po co jechać, skoro niezależnie od wyniku w najwyższej klasie rozgrywkowej i tak wystartuje przedstawiciel PGE Ekstraligi.

Od władz ligi słyszymy jednak, że baraże się odbędą, o ile zostanie spełniony jeden warunek. Jest nim chęć rywalizacji ze strony drużyny pierwszoligowej. Jeśli zespół z Nice 1.LŻ będzie chciał jechać, to ekipa z PGE Ekstraligi nie będzie mieć wyjścia. Gotowość do późniejszego startu w najwyższej klasie rozgrywkowej w ogóle nie będzie brana pod uwagę.

Zobacz także: Wojciech Żabiałowicz: Z tego składu wszyscy powinni odejść. Tomasz Bajerski ma ciekawą wizję Get Well

Do baraży nie dojdzie, jeśli zrezygnuje z nich ekipa z pierwszej ligi, która nie będzie wtedy automatycznie brana pod uwagę przy uzupełnianiu składu PGE Ekstraligi (na wypadek, gdyby zwycięzca Nice 1. LŻ nie był zainteresowany awansem).

ZOBACZ WIDEO Zbudował potęgę, musiał odejść. Robert Dowhan rozlicza się z Falubazem


Wszystko jest zatem w rękach działaczy Arged Malesaa TŻ Ostrovii i Car Gwarant Startu. O PGG-ie ROW-ie celowo nie wspominamy. Nie chodzi jednak o to, że zakładamy wygraną rybniczan i bezpośredni awans. Prezes Krzysztof Mrozek na każdym kroku podkreślał, że celem zespołu jest awans do elity. Jeśli nie uda się go uzyskać z pierwszego miejsca, to można niemal w ciemno zakładać, że rybniczanie spróbują szczęścia w barażach. Tak samo było rok temu, kiedy walczyli z Falubazem Zielona Góra.

Nieoficjalnie wiemy, że rozegranie spotkań barażowych o PGE Ekstraligę jest praktycznie przesądzone. Spotkanie z ekstraligowcem zarówno w Ostrowie jak i Gnieźnie z całą pewnością będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Obie ekipy niemal na pewno będą zainteresowane dodatkowymi meczami i przedłużeniem sezonu dla swoich fanów.

Dodajmy, że mecze barażowe o PGE Ekstraligę odbędą się 29 września i 6 października.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy w tym roku drużyna z Nice 1. LŻ jest w stanie wygrać baraże o PGE Ekstraligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

   • daras Zgłoś
    Dlatego E-liga powinna liczyć 10 lub więcej drużyn,wtedy problem główny takiego awansującego zespołu jest trochę mniejszy,ale niestety chytre i krótkowzroczne tymczasowe prezesiki
    Czytaj całość
    klubów Eligi,jak starzy GANGSTERZY,nie chcą dopuścić do podziału forsy od sponsora, DLA większej ilości klubów,by mieć więcej do siebie!!! W tym systemie co jest, taki beniaminek,zawsze stoi przed murem i problemami,np.jakim składem będzie dysponował,co wtedy,gdy nie będzie nikogo mógł dodatkowo kupić,bo nikt z klubów krezusów nie będzie chciał odejść,bo po co,to co wtedy???Z resztą Eliga już gotuje się we własnym sosie,do tego działacze Eligi też mają dziwne wymagania,za które każą klubom słono płacić,albo zmuszają pośrednio prezydentów miast żużlowych na swoje wydziwienia do pokrywania kosztów,czyli z pieniędzy samorządów czyli de facto z naszych pieniędzy,kibiców !!!!Jaki to ma sens???Przypomnę jedno kuriozum,wymyślone przez owych pseudo działaczyków kilkanaście lat temu,że na każdym stadionie, Eligi czy I ligi,musi być oświetlenie!!!! To się dziś PYTAM ile meczy było rozgrywanych,przy sztucznym oświetleniu w tym roku czy w zeszłym chociaż ????Może jeden czy dwa w Elidze,a w I lidze chyba ZERO,ale koszty utrzymania całej tej infrastruktury ponoszą kluby lub miasta!!! Dużo by jeszcze pisać,ale coś mi się wydaje,że do tej kadłubkowej tzw. najlepszej na świecie Eligi to nikt nie będzie chciał awansować,ba, co to za najlepsza liga,gdzie w połowie sierpnia połowa zespołów może już IŚĆ SPAĆ,podobnie jak w I i II lidze !!!!!!! Śmiechu warte i tyle!!!! I to ma być ta najlepsza liga ??????
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL