Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej Kudriaszow WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Andriej Kudriaszow

Żużel. Poważne skutki wypadków w Rosji. Andriej Kudriaszow i Jewgienij Sajdullin kontuzjowani

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
W środowym meczu ligi rosyjskiej Turbina Bałakowo pokonała u siebie Mega Ładę Togliatti 51:41. Podczas spotkania dochodziło do licznych upadków, wskutek czego kontuzji doznali Andriej Kudriaszow i Jewgienij Sajdullin.

W drugim wyścigu doszło do groźnie wyglądającego karambolu z udziałem trójki zawodników. Na wyjściu z pierwszego łuku, gdzie nie ma już dmuchanej bandy, upadli Aleksandr Kajbuszew, Ilja Czałow i Andriej Kudriaszow.

Dwóch pierwszych dość szybko podniosło się z toru, natomiast przy Kudriaszowie pojawiły się służby medyczne. Zawodnik Mega Łady Togliatti został przewieziony do szpitala na badania.
Do kolejnego zdarzenia doszło na zakończenie pierwszej serii startów. Na szczycie pierwszego łuku upadli Władimir Bogma i Jewgienij Sajdullin. Obaj opuścili tor w karetce, jednak junior Turbiny był w stanie kontynuować jazdę w meczu. Sajdullin z podejrzeniem kontuzji nogi trafił do szpitala.

ZOBACZ WIDEO Zobacz kapitalny wyścig Bartosza Zmarzlika! Kronika 13. kolejki PGE Ekstraligi


Na miejscu okazało się, że obu zawodników Mega Łady czeka teraz przerwa w startach. Jak podał portal vk.com, Andriej Kudriaszow ma obite płuco oraz odmę opłucną, natomiast Jewgienij Sajdullin doznał złamania prawej nogi. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy będą mogli wrócić na tor.

Pod ich nieobecność Mega Łada Togliatti przegrała w Bałakowie 41:51, jednak mimo tego podopieczni trenera Olega Kurguskina wystąpią w dwumeczu finałowym.

https://www.facebook.com/spidveyrossija/photos/a.1888648128109190/2090758097898191/?type=3&theater">

Czytaj także:
To cud, że Leon Madsen pojechał w Grand Prix. "Sam w to nie wierzę!"
Uratował Dudka, sam doznał urazu. Bohater Lindgren ma problem z nogą

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL