Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden, Maksym Drabik WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Tai Woffinden, Maksym Drabik.

Żużel. Kolejka w pigułce. Kalkulatory w dłoń. Kto wygra rundę zasadniczą, a dla kogo baraże o PGE Ekstraligę?

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Sporo niewiadomych przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. Wciąż nie wiemy, kto wygra rundę zasadniczą oraz która drużyna pojedzie w barażu. Możliwych scenariuszy co niemiara.

TO BĘDZIE HIT. Mecz Betard Sparta Wrocław kontra Fogo Unia Leszno. Tutaj wybór nie mógł być inny. Z wypiekami na twarzy czekamy na ten hit PGE Ekstraligi. A będzie ciekawie co najmniej z kilku powodów. Raz, że gospodarze wciąż mają szanse na zwycięstwo w rundzie zasadniczej. Warunek jest jeden - muszą wygrać, a goście nie mogą zdobyć więcej niż 39 punktów. Dwa, że to spotkanie jest przedwstępem tego, co może nas czekać w play-offach. Wojna psychologiczna w tle. No i wreszcie trzy, wielkie gwiazdy na najprawdopodobniej najlepszym (obecnie) w Polsce torze do ścigania.

Gdy idzie o wrocławski tor, pozostaje mieć jedynie nadzieje, że komisarz nie zepsuje nam widowiska i pozwoli przygotować miejscowym taki tor, jaki mieliśmy okazję obserwować niemal przez cały sezon. Problem w tym, że Betard Sparta musi grzecznie wykonywać polecenia komisarza, bo już dostała po łapach za niesubordynację. A że ci nie zawsze robią taką nawierzchnię, która sprzyja widowiskom - mogliśmy zauważyć w tym sezonie nie raz i nie dwa.

Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Drabik czy Jamróg? Sparta nie musi wybierać. Tak samo jest w Lesznie (felieton). CZYTAJ WIĘCEJ!

TU PACHNIE NIESPODZIANKĄ. W Grudziądzu Speed Car Motor Lublin jedzie o wszystko. Jeżeli pokona MRGARDEN GKM to ostatecznie zajmie... piątą pozycję. W ciemno można założyć, że beniaminek będzie wyjątkowo zmobilizowany do wygranej na tym trudnym terenie. Poza wszystkim jest też mniej optymistyczny scenariusz. A mianowicie, gdyby Motor przegrał ten mecz za trzy, a truly.work Stal Gorzów pokonała u siebie forBET Włókniarz Częstochowa, to zespół z Lublina wyląduje w barażach. Możliwych scenariuszy jest wiele.

ZOBACZ WIDEO Paweł Słupski zdradza, co zawodnicy mówią mu na odprawach

OD TEGO ZAWODNIKA DUŻO ZALEŻY. Przenieśmy się ponownie do Wrocławia. Betard Sparta będzie stawać na uszach, żeby pokonać mistrzów Polski i sprawić niespodziankę. Do tego potrzebna jest jej skuteczność lidera Taia Woffindena. Brytyjczyk dopiero co dochodzi do formy po kontuzji, która wykluczyła go z jazdy na kilka tygodni. Widać po jego dyspozycji, że jeszcze nie wszystko jest idealnie. Z drugiej strony na własnym torze powinien dać sobie radę. Jednak w rywalizacji z konstelacją gwiazd po stronie mistrzów Polski łatwo mu nie będzie.

LICZBA KOLEJKI -7. Prawie wszystkie zespoły jadą w tej kolejce o "coś". Tylko Get Well Toruń już nic nie może przegrać (może poza honorem) ani wygrać. Reszta albo walczy o uniknięcie baraży, albo o wyższą pozycję w tabeli, albo o konkretne miejsce przed rundą play-off. Będzie ciekawie.

TU MOGĄ POLECIEĆ ISKRY. Najmniej korzystną sytuację przed ostatnią kolejką mają w Gorzowie. Wszystko przez to, że nawet w przypadku wygranej za trzy, wciąż nie będą mogli być pewni utrzymania. Tak czy siak, muszą spoglądać na rywali. W każdym razie dla Stali wygrana z Włókniarzem za pełną pulę jest obowiązkiem i muszą zrobić wszystko, aby zrealizować ten cel.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Witold Skrzydlewski ma prezent dla Antonio Lindbaecka. Szwed dostanie od prezesa dwie osy

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Kto wygra rundę zasadniczą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL