Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Nowacki na prowadzeniuWP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Kamil Nowacki na prowadzeniu

Żużel. Prezes apeluje w sprawie spotkań barażowych. PGE Ekstraliga nie zmieni regulaminu, ale podaje rozwiązanie

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2019 baraże o PGE Ekstraligę dojdą do skutku. Jeśli tak się stanie, to pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na torze drużyny z wyższej klasy rozgrywkowej. Kluby pierwszoligowe wolałyby, żeby było odwrotnie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, rozegranie spotkań barażowych o PGE Ekstraligę  jest bardzo prawdopodobne. Wcześniej w tej sprawie pojawiało się sporo wątpliwości, bo nikt poza PGG ROW-em Rybnik nie deklarował otwarcie chęci jazdy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dla władz ligi nie ma to jednak znaczenia. Baraż ma być nagrodą dla klubu z pierwszej ligi.

- Takie podejście do tematu bardzo mi się podoba. Jeśli uda nam się awansować do finału, a tam będziemy gorsi, to na pewno pojedziemy baraże. Na razie jednak daleka droga, bo w niedzielę czeka nas bardzo trudne zadanie - mówi nam prezes Radosław Strzelczyk. Jego Arged Malesa TŻ Ostrovia walczy o awans do finału Nice 1.LŻ z Car Gwarant Startem Gniezno. Wszystko wskazuje na to, że jedna z tych ekip lub PGG ROW pojadą w tym roku barażach. Prezes ostrowskiego klubu postanowił w związku z tym wystąpić z apelem do władz polskiego żużla.

Zobacz także: Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Drabik czy Jamróg? Sparta nie musi wybierać. Tak samo jest w Lesznie

- Nie mam pojęcia, czy pojedziemy w barażach, czy zakończymy sezon w niedzielę, bo to tylko sport. Uważam jednak, że pod względem marketingowym zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby rozegranie pierwszego spotkania barażowego na torze tej teoretycznie słabszej drużyny. To przecież ciekawsze dla kibica. Przy takim układzie spotkań jest większa szansa na to, że rywalizacja będzie długo trzymać w napięciu - tłumaczy.
Władze PGE Ekstraligi do tej pory trwały przy stanowisku, że o zmianie gospodarze pierwszego meczu barażowego nie będzie mowy, bo regulamin był znany na długo przed sezonem i został zaakceptowany przez wszystkie kluby. Okazuje się jednak, że jest sposób na to, by propozycja prezesa Ostrovii weszła w życie. Do tego konieczne jest porozumienie pomiędzy klubami. Jeśli drużyny z PGE Ekstraligi i Nice 1. LŻ dogadają się w sprawie zmiany gospodarza pierwszego spotkania, to nikt nie będzie robić problemu.

ZOBACZ WIDEO Chris Holder powinien zostać i odkupić winy. Inaczej zapamiętają go jako przegranego

Czy pierwsze spotkanie barażowe o PGE Ekstraligę powinno zostać rozegrane na torze drużyny pierwszoligowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Nie zależnie kto pojedzie w Barażu z ex ligi/Pierwszy zespól wiadomo wchodzi bez niczego.Drugi baraż. Nagroda twierdzi centrala .Jaka że klub wyda kasę i nie załapie się do ligi
  Czytaj całość
  wyższej.Wiadomo Tarnów w barażach nie pojedzie gdyż nie pcha się do ex ligi bo nie ma z czym.Ostrów lub Gniezno stoi na straconej pozycji.Takie jest moje zdanie
  • ADASOS2 Zgłoś
   Co za różnica, skoro baraże to tylko rozgrywka towarzyska ( z wyjątkiem ROW-u).Zmora mam nadzieję nie pójdzie na taki układ. Sam sobie nie będzie robił kuku.
   • Piesek rÓwek Zgłoś
    Tu chodzi tylko o to ze przy batach do 30 od Eligowca nikt by nie przyszedł na rewanz.Strzelczyk dobrze kombinujesz ale nic z tego i tak nie bedziecie w finale!!
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL