Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łańcuch HerbowyWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Łańcuch Herbowy

Żużel. Zmarzlik, Michelsen, Woźniak i inni. Łańcuch Herbowy w mocnej obsadzie

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Bartosz Zmarzlik będzie jednym z faworytów i największą gwiazdą 67. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Trofeum sprzed roku bronić będzie Grzegorz Walasek. Organizatorzy ujawnili połowę obsady najstarszego turnieju w Polsce.

W piątek podczas konferencji prasowej w Ostrowie Wielkopolskim TŻ Ostrovia przedstawiła pierwsze nazwiska żużlowców, którzy powalczą o piękne trofeum – Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. - Nie jest łatwo skompletować mocną obsadę turnieju. Zawodnicy niechętnie biorą udział w towarzyskich imprezach. Nam udało się zebrać naprawdę ciekawą obsadę. Bartosz Zmarzlik będzie jednym z faworytów, ale myślę, że kilku żużlowców może powalczyć o główną nagrodę - mówi Radosław Strzelczyk, prezes klubu.

- Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego ma piękną i bogatą tradycję. To marka sama w sobie naszego miasta. Chętnie wspieramy takie inicjatywy. Cieszę się, że w zawodach wystartuje obrońca trofeum Grzegorz Walasek, który od tego sezonu reprezentuje barwy ostrowskiego klubu - podkreślał Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. - Jestem przekonany, że Łańcuch Herbowy, który wręczy pani prezydent Beata Klimek trafi w godne ręce, bo obsada turnieju wygląda ciekawie  dodał zastępca włodarza miasta.

Obok Zmarzlika, kibice w Ostrowie zobaczą Szymona Woźniaka, Mikkela Michelsena, Norberta Kościucha, Daniela Jeleniewskiego, ale nie tylko. - Będzie też nasz były zawodnik, który ma w Ostrowie nadal wielu kibiców, Kamil Brzozowski - dodaje Waldemar Górski, wiceprezes klubu. W 67.Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego wystartują również reprezentanci Arged Malesa TŻ Ostrovia, Tomasz Gapiński i zeszłoroczny triumfator, Grzegorz Walasek. - Łatwo nie będzie obronić trofeum. Obsada zawodów będzie ciekawa. Postaram się o jak najlepszy wynik - mówi Walasek.

67.Turniej o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego rozpocznie się w niedzielę, 1 września o godzinie 14:15. Rozegrany zostanie w formule zbliżonej do cyklu SEC. Po serii 20 wyścigów odbędzie się baraż, a następnie wielki finał. - Wyścig finałowy będzie poświęcony pamięci Tomasza Jędrzejaka, nieodżałowanego wychowanka ostrowskiego klubu, indywidualnego mistrza Polski z 2012 roku. Przed turniejem zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa Tomasza Jędrzejaka na elewacji trybuny głównej Stadionu Miejskiego - dodał Radosław Strzelczyk.

Zobacz także: Tomasz Gollob: Ból towarzyszy mi non-stop
Zobacz także: Prezes apeluje w sprawie spotkań barażowych

ZOBACZ WIDEO Menedżer Jamroga nie weźmie Cierniaka. Jeden żużlowiec wystarczy

Czy ogłoszona dotychczas połowa obsady 67. Turnieju o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego jest atrakcyjna dla kibiców?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL