Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Fredrik Lindgren i skok ratujący Patryka DudkaWP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Fredrik Lindgren i skok ratujący Patryka Dudka.

Żużel. Fredrik Lindgren przegrał z kontuzją. forBET Włókniarz poważnie osłabiony w Gorzowie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Fredrik Lindgren nadal odczuwa skutki upadku, do którego doszło w Grand Prix Skandynawii. Z tego powodu Szwed opuści piątkowy mecz PGE Ekstraligi pomiędzy truly.work Stalą Gorzów a forBET Włókniarzem Częstochowa.

W ubiegłą sobotę Fredrik Lindgren zanotował upadek w Grand Prix Skandynawii. Szwed instynktownie próbował ominąć wywracającego się przed nim Patryka Dudka i nabawił się przy tym kontuzji nogi. 33-latek dokończył zawody w Malilli, ale ból z minuty na minutę był coraz większy.

Chociaż od wydarzeń z turnieju SGP minął niemal tydzień, Lindgren nadal nie doszedł do pełni sił. Dlatego szwedzki żużlowiec nie weźmie udziału w piątkowym meczu PGE Ekstraligi pomiędzy truly.work Stalą Gorzów a forBET Włókniarzem Częstochowa. Jego miejsce zajmie Damian Dróżdż.

Czytaj także: Ogromne zainteresowanie meczem w Rybniku

Absencja Lindgrena jest sporym ciosem dla częstochowskich Lwów. forBET Włókniarz w przypadku wyjazdowej wygranej w Gorzowie i porażce Stelmetu Falubazu Zielona Góra w Toruniu awansowałby na trzecie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi i jego sytuacja w play-offach byłaby bardziej komfortowa.

Na problemach Szweda skorzystać mogą za to gorzowianie, którzy walczą o uniknięcie meczów barażowych o utrzymanie w lidze. Dlatego muszą wygrać piątkowe spotkanie.

Czytaj także: Senior gości w Grudziądzu za mały dla przyjezdnych

ZOBACZ WIDEO Menedżer Jamroga nie weźmie Cierniaka. Jeden żużlowiec wystarczy

Czy truly.work Stal Gorzów pokona forBET Włókniarz Częstochowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL