Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jerzy KanclerzWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jerzy Kanclerz

Żużel. Polonia B. - Wilki: Bydgoszczanie włożą szampany do lodówki (zapowiedź)

Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek
W zeszłą niedzielę Wilki Krosno uległy na własnym torze ZOOleszcz Polonii 37:53. W mieście szkła nikt nie myśli już o finale. Niedzielny rewanż jest co najwyżej okazją do oczyszczenia honoru z ostatniej plamy.

Jerzy Kanclerz konsekwentnie realizuje swoje założenia. Na półmetku sezonu zapowiedział, że tegorocznym celem jego ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz jest zwycięstwo w najniższej klasie rozgrywkowej. Wiele wskazuje na to, że ów cel zostanie osiągnięty bez większych komplikacji. Rozgromienie Wilków było jedynie kolejnym szczeblem niesamowicie wysokiej drabiny na szczyt żużlowego Olimpu.

Niedzielny rewanż jest więc formalnością. Wilki Krosno przyjadą nad Brdę, by zakończyć swój pierwszy sezon z twarzą. Na Podkarpaciu nikt nie będzie jednak z tego powodu rozpaczał, gdyż cel minimum klubu - awans do fazy play-off - został zrealizowany. Na walkę o awans na zaplecze PGE Ekstraligi przyjdzie jeszcze czas. W niedzielę stawką będzie jedynie honor krośnian.

Tym razem ich przeciwnik będzie nieco osłabiony. Mateusz Tonder będzie tego dnia reprezentował barwy swego macierzystego klubu z Zielonej Góry. Bydgoszczanie są więc zmuszeni do swoistego eksperymentu. Z naszych informacji wynika, że to Mateusz Jagła będzie drugim młodzieżowcem Polonii. Przypomnijmy, że bydgoski klub mógłby skorzystać także z Marcela Studzińskiego.

Oprócz tego małego detalu, Polonia przystąpi do rewanżu w pełnej krasie. Mimo że część ekspertów poczytuje to za błąd, Jerzy Kanclerz nie zdecydował się na sprawdzenie żadnego zawodnika z szerokiej rotacji składu. Niedzielne zawody mają być chyba czymś w rodzaju hucznej wojskowej parady przed wyruszeniem na wojnę. Generał Kanclerz pokaże kibicom cały majestat swych oddziałów, by ci nie wyobrażali już sobie innej opcji niż awans. Bydgoskie supermarkety mają kończyć niedzielną pracę z pustymi półkami po szampanach. Zostaną one wykupione przez wracających ze stadionu miłośników żużla, by przez najbliższe tygodnie chłodzić się w domowych lodówkach.

Zobacz też:
Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Jakąś nagrodę fair-play dla Lindgrena poproszę (felieton)
Żużel. Dla kogo awans do finału 2. Ligi Żużlowej? Robert Miśkowiak wierzy w swój zespół

Awizowane składy:

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz:
9. Rene Bach
10. Josh Grajczonek
11. Kamil Brzozowski
12. Marcin Jędrzejewski
13. Dimitri Berge
14. Tomasz Orwat
15.

Wilki Krosno:
1. Josh Pickering
2. Patrick Hansen
3. Lars Skupień
4. Andriej Karpow
5. Patryk Rolnicki
6. Mateusz Świdnicki
7.

Początek spotkania: 25 sierpnia (niedziela), godz. 17.00
Wynik pierwszego meczu: 53:37 dla ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz

ZOBACZ WIDEO Paweł Słupski zdradza, co zawodnicy mówią mu na odprawach

Czy ZOOleszcz Polonia awansuje do PLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL