Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Artiom Łaguta WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Artiom Łaguta.

Żużel. GKM - Motor: Braterski pojedynek dla młodszego z Łagutów. Takiego Bjerre kochają w Grudziądzu (noty)

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Oceniamy zawodników po meczu, który decydował o piątym miejscu w PGE Ekstralidze na koniec sezonu 2019. Wygrał MRGARDEN GKM Grudziądz, w szeregach którego brylowali Artiom Łaguta i Kenneth Bjerre.

Noty dla zawodnikówMRGARDEN GKM-u Grudziądz:

Kenneth Bjerre 5+. Takiego Duńczyka chcą oglądać grudziądzcy kibice. Bjerre był znów niemalże nieomylny. Wynik na poziomie 13+1 w PGE Ekstralidze zawsze budzi uznanie. Jedynej porażki doznał ze swoim młodszym rodakiem Mikkelem Michelsenem.

Roman Lachbaum 4-. Szkolna czwórka z małym minusem dla młodego Rosjanina, jak to zwykli mówić nauczyciele "na zachętę". Lachbaum zadebiutował w PGE Ekstralidze. Zdobył 4 punkty i 2 bonusy. W dwóch wyścigach był bezbarwny, ale za to, co zrobił w biegu 11, przywożąc po kapitalnej jeździe za plecami Grigorija Łagutę, po młodzieżowemu, pełen szacun.

Przemysław Pawlicki 4+ Jeśli tym meczem Przemysław Pawlicki miał przekonać grudziądzkich działaczy do przedłużenia kontraktu na sezon 2020, to raczej to zrobił. Może nie był to jakiś porywający występ, ale jeśli robi się 8+2, a kolega z pary dorzuca 10+1, to taki duet jest skarbem każdego trenera w PGE Ekstralidze.

ZOBACZ WIDEO Paweł Słupski zdradza, co zawodnicy mówią mu na odprawach

Krzysztof Buczkowski 5-. To był znowu stary, dobry Buczkowski z początku sezonu. Szkoda, że upadki na pewnym etapie rozgrywek, wybiły z rytmu tego zawodnika, który naprawdę ten rok może zaliczyć do udanych. Do pełni szczęścia brakło MRGARDEN GKM-u w play-offach.

Artiom Łaguta 5+. Lider pełną gębą. Zdobył 14 punktów i przegrał tylko raz z Mikkelem Michelsenem, który na początku zawodów był nieosiągalny dla rywali. Pojedynek ze starszym bratem wygrał bezapelacyjnie. Iskry tym razem nie poszły, bo młodszy Artiom uciekł ze startu i tyle go widzieli.

Marcin Turowski 3. Grudziądzcy juniorzy przyzwyczaili w tym sezonie do lepszej jazdy. Wyścig młodzieżowy przegrali podwójnie. Na plus Turowskiemu zaliczyć można pokonanie seniora rywali, Dawida Lamparta, którego wyprzedził na dystansie.

Patryk Rolnicki 1. To nie był jego mecz. Dwa zera sprawiają, że trudno wystawić mu inną ocenę.

Kamil Wieczorek 1. Dostał jedną szansę. Przez moment jechał przed Andreasem Jonssonem, ale koniec końców przyjechał do mety bez punktu.

Noty dla zawodnikówSpeed Car Motoru Lublin:

Andreas Jonsson 4. Nie był to może porywający występ, ale zdobycz 9+1 na trudnym terenie, jakim jest Grudziądz, trzeba Szwedowi zapisać na plus. 39-letni żużlowiec dał sygnał, że wciąż chciałby się ścigać w PGE Ekstralidze.

Paweł Miesiąc 2. To nie był ten Paweł Miesiąc, którym zachwycaliśmy się przez niemalże cały sezon 2019. Jedno ze słabszych spotkań żużlowca, który tak czy inaczej zasługuje na miano objawień tych rozgrywek.

Grigorij Łaguta 4. Niby pojechał dokładnie tak samo, jak Andreas Jonsson i przyznajemy mu identyczną notę, ale nietrudno oprzeć się wrażeniu, że Rosjanina stać na więcej i po prostu więcej się od niego wymaga. W 14. wyścigu pokazywał, że być może wygrał z Krzysztofem Buczkowskim. Ludzkie oko miało problem z rozstrzygnięciem zwycięzcy tego biegu. Może w przyszłości pomoże technika?

Dawid Lampart 1. Pojechał raz w połowie meczu i przegrał nawet z juniorem grudziądzkiej drużyny, co jest chyba najlepszym komentarzem jego postawy.

Mikkel Michelsen 4-. Wykręcił najlepsze czasy dnia i początkowo wygrywał nawet z liderami gospodarzy. Później nie było już tak dobrze. Nie wystartował w 15. wyścigu, gdyż jak tłumaczył, lekko podkręcił kostkę w pojedynku z Krzysztofem Buczkowskim. Można jednak domniemywać, że Duńczyk był już myślami w Gorican, gdzie w sobotę jedzie kto wie, czy nie najważniejsze zawody nie tylko w tym sezonie, ale całej swojej dotychczasowej karierze.

Wiktor Trofimow jr 3+. Na plus oczywiście trzeba zaliczyć wygrany podwójnie wyścig drugi. Juniorzy Speed Car Motoru Lublin potwierdzili, że zaliczają się do najlepszych młodzieżowych par w PGE Ekstralidze.

Wiktor Lampart 3+. Podobnie jak kolega. Występ może nie spektakularny, ale coś więcej niż przyzwoity. W wyścigu 10. przyjechał przed Michelsenem, a biorąc pod uwagę to, w jakiej formie jest Duńczyk, należy zaliczyć to na duży plus dla młodszego z braci Lampartów.

Robert Lambert 2+. Powrót Brytyjczyka po drobnym urazie. Jazda z numeru ósmego na pewno nie jest łatwa, czego Lambert nie krył w wywiadzie. Pytanie, czy w przyszłości jest w stanie przebić się na numery 1-5 w składzie lubelskiej drużyny czy będzie zmieniał otoczenie, a może nawet ligę?

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz także: Dwie żółte kartki w meczu w Grudziądzu.
Zobacz także: Rosjanin odkryciem meczu w Grudziądzu.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy MRGARDEN GKM Grudziądz, by w przyszłym roku awansować do play-offów, potrzebuje wzmocnień?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL