Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Adam Skórnicki

Żużel. Unia czy Sparta? Dla Falubazu rywal nie ma znaczenia

Dawid Borek
Dawid Borek
Fogo Unia Leszno lub Betard Sparta Wrocław będzie półfinałowym rywalem Stelmet Falubazu Zielona Góra. - Obie drużyny są bardzo mocne - podkreśla Adam Skórnicki, dla którego przeciwnik w pierwszej rundzie play-off nie ma większego znaczenia.

- Może się wydawać, że Unia traci na mocy, a Sparta zyskuje, ale myślę, że różnice między tymi zespołami są teraz tak minimalne, że w półfinale trzeba po prostu wielu rzeczy przypilnować i zadbać o to, by sportowe szczęście było po naszej stronie - stwierdza Adam Skórnicki.

To, z kim zmierzy się Stelmet Falubaz Zielona Góra w półfinale PGE Ekstraligi, wyjaśni się w niedzielę. Jeśli Betard Sparta Wrocław wygra u siebie z Fogo Unią Leszno za trzy punkty, to wrocławianie zwyciężą rundę zasadniczą. Wówczas rywalem zielonogórzan w pierwszej rundzie play-off będą aktualni mistrzowie Polski. W przeciwnym wypadku Stelmet Falubaz trafi na Betard Spartę.

- Obie drużyny są bardzo mocne. Można powiedzieć, że wynikowo nasze mecze kończyły się bardzo podobnie, na podstawie rezultatów z rundy zasadniczej można stwierdzić, że Sparta byłaby lepszym przeciwnikiem, ale prawda wyjdzie na torze - zaznacza menedżer Stelmet Falubazu.

Dodajmy, że w rundzie zasadniczej dwukrotnie przegrał i z Betard Spartą (41:49 na wyjeździe, 44:46 w domu), i z Fogo Unią (39:51 na wyjeździe, 43:47 w domu). - Po prostu będziemy musieli podejść skoncentrowani. Nasi młodzieżowcy robią postępy i myślę, że w finałowej fazie rozgrywek będziemy dysponowali optymalnym składem i mocą - mówi Skórnicki, chwaląc swoich juniorów.

- Nasi zawodnicy systematycznie czynią postępy. Może nie widać tych postępów na poziomie ligowym, ale to nie są dla nich łatwe mecze. Cieszy jednak to, że w zawodach młodzieżowych potrafią założyć plan i go realizować. Nawet, gdy pierwszy bieg nie pójdzie po ich myśli, to nie panikują - komentuje menedżer zielonogórzan.

Zobacz także:
Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Jakąś nagrodę fair-play dla Lindgrena poproszę (felieton)
Żużel. Kierownik Falubazu chwali częstochowian za pracę z torem. "Życzyłbym sobie takiego na lidze"

ZOBACZ WIDEO Chris Holder powinien zostać i odkupić winy. Inaczej zapamiętają go jako przegranegoTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Który zespół byłby lepszym rywalem dla Falubazu w półfinale PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL