Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rene Bach [cz] i Andriej Karpow [ż]WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Rene Bach [cz] i Andriej Karpow [ż]

Żużel. Polonia i PSŻ w finale 2. Ligi Żużlowej. Sprawdź rozkład jazdy!

Dawid Borek
Dawid Borek
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz i Power Duck Iveston PSŻ Poznań pojadą w wielkim finale 2. Ligi Żużlowej. Kiedy odbędą się decydujące mecze? Sprawdź terminarz!

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz w swoim półfinale nie dała żadnych szans Wilkom Krosno. Na terenie rywala bydgoszczanie triumfowali 53:37, a w rewanżu zwyciężyli jeszcze wyżej - 55:35. W ten sposób w bardzo pewnym stylu awansowali do wielkiego finału 2. Ligi Żużlowej.

Droga Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań do decydującego dwumeczu rozgrywek tak łatwa nie była. Ekipa ze stolicy Wielkopolski w pierwszym meczu półfinałowym przegrała z OK Bedmet Kolejarzem Opole 41:49 i w rewanżu musiała się mocno napocić, by odrobić straty.

Misja zakończyła się po myśli drużyny Tomasza Bajerskiego, choć o wszystkim zadecydował dopiero ostatni wyścig dwumeczu. W nim kluczowe zwycięstwo odniosła para David Bellego - Eduard Krcmar, wprowadzając poznaniaków do finału 2. Ligi Żużlowej.

ZOBACZ WIDEO Chris Holder powinien zostać i odkupić winy. Inaczej zapamiętają go jako przegranego

Pierwszy mecz finałowy 2. LŻ zostanie rozegrany 7 lub 8 dnia września (sobota lub niedziela). Tego dnia finaliści będą rywalizowali na domowym torze Power Duck Iveston PSŻ-u. Poznaniacy po rundzie zasadniczej byli bowiem niżej sklasyfikowani od ZOOleszcz Polonii.

Tydzień później - 14 lub 15 września - odbędzie się spotkanie rewanżowe na stadionie w Bydgoszczy. Dokładne daty i godziny najważniejszych meczów w 2. Lidze Żużlowej poznamy w najbliższym czasie.

Rozkład jazdy w finale 2. Ligi Żużlowej

7/8 września (sobota/niedziela)
Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz

14/15 września (sobota/niedziela)
ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz - Power Duck Iveston PSŻ Poznań

Zwycięzca dwumeczu awansuje do Nice 1.LŻ, przegrany zmierzy się w barażu z Orłem Łódź.

W finale 2. Ligi Żużlowej ujrzymy trzech czołowych zawodników w klasyfikacji skuteczności w najniższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Po dotychczasowych meczach ligowych liderem rankingu jest David Bellego (2,463), drugie miejsce zajmuje Kamil Brzozowski (2,328), a trzeci jest Marcin Nowak (2,302).

Zobacz też:
Żużel. ROW i Ostrovia w finale Nice 1.LŻ. Sprawdź rozkład jazdy!
Żużel. Menadżerowi Startu Gniezno aż łamał się głos. "Bardzo zależało mi na finale"

Kto wygra finał 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL