Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jason Doyle na prowadzeniu WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Jason Doyle na prowadzeniu

Żużel. Trzy poważne błędy sędziego w Toruniu. Jason Doyle zasłużył na czerwoną kartkę (ranking)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Słaby dzień Piotra Lisa, który prowadził mecz Get Well - Stelmet Falubaz. Sędzia nie pokazał żółtej kartki Jackowi Holderowi. Czerwoną powinien obejrzeć z kolei Jason Doyle, który pojechał bardzo ostro z Piotrem Protasiewiczem.

Ranking sędziów rozpoczynamy od meczu truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa. Sędzia Krzysztof Meyze otrzymuje od nas maksymalną ocenę, bo nie popełnił żadnego błędu. Plus za sytuację z wyścigu 15., kiedy doszło do kolizji pomiędzy Leonem Madsenem a Szymonem Woźniakiem. Arbiter słusznie wykluczył zawodnika gości.

Piątka dla Michała Sasienia za mecz MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor Lublin. Do większości decyzji podjętych przez sędziego nie mamy uwag. Dobrze, że w wyścigu drugim żółtą kartkę otrzymał Wiktor Lampart, który wystawił prawą nogę w kierunku Marcina Turowskiego. W siódmym wyścigu podobna kara spotkała Romana Lachbauma, który straszył Wiktora Trofimowa. Zabrakło jedynie żółtej kartki dla Krzysztofa Buczkowskiego, który w biegu czternastym niemal równo wpadł na metę z Grigorijem Łagutą. Noga kapitana MRGARDEN GKM-u była w tym przypadku uniesiona zbyt wysoko. Duży plus za "skasowanie" dotknięcia taśmy w inauguracyjnym wyścigu, kiedy jako pierwszy ruszył Paweł Miesiąc. Zawodnik gości nie został wykluczony, bo doszło do awarii maszyny startowej.

Zobacz także: Przemysław Pawlicki: GKM był na pierwszym miejscu. Wierzę, że za rok pojedziemy w play-off (wywiad)

Nie popisał się za to Piotr Lis, który prowadził mecz Get Well Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Na Motoarenie od początku spotkania pachniało gipsem. W drugim podejściu do pierwszego wyścigu Jack Holder przewrócił Nickiego Pedersena, który upadł na tor i nabawił się kontuzji. Atak Australijczyka był na tyle ostry, że należało w tym przypadku pokazać żółtą kartkę.

ZOBACZ WIDEO Guzowski: Rozmawiam z Gollobem o kontuzji. Mówimy sobie, że jutro będzie lepiej

Chwilę później, bo w biegu młodzieżowym, w pierwszym łuku na torze leżeli Maksymilian Bogdanowicz i Mateusz Tonder. Sędzia zarządził powtórkę w pełnym składzie, a powinien wykluczyć juniora Get Well, który był sprawcą kolizji. Drugi błąd.

Zobacz także: Pedersen w play-off nie pojedzie. Prezes Falubazu mówi, że zawodnicy Get Well jeździli jak wariaci i ma kłopot

Największą pomyłkę arbitra mieliśmy jednak w wyścigu szóstym, kiedy Jason Doyle nie zostawił pod bandą miejsca dla Piotra Protasiewicza i doprowadził do jego upadku. Całe szczęście, że jadący za kapitanem Falubazu zawodnicy zdołali go ominąć, bo mogło dojść do strasznego karambolu. Australijczyk za swoje zachowanie otrzymał żółtą kartkę. To za mało. Doyle powinien obejrzeć kartkę czerwoną, bo na wyjściu z drugiego łuku doskonale widział swojego rywala. Dla sędziego trójka z minusem.

Na koniec mecz Paweł Słupski i mecz Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno. Sędzia nie popełnił żadnego błędu, więc otrzymuje od nas szóstkę.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi (po rundzie zasadniczej):

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Paweł Słupski105,50
2.Krzysztof Meyze115,45
3.Artur Kuśmierz65,17
4.Piotr Lis85,13
5.Michał Sasień85,06
6.Remigiusz Substyk74,93
7.Jerzy Najwer63,92


SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

 • Tańczący z łopatą Zgłoś
  Siwulec277 - kolejny toruński tchórz, który daje komentarz i blokuje. Nieźle chłopcy, w poniedziałek szkoła to może będzie tu już spokój jak gimba zniknie.
  • speed01 Zgłoś
   Tak, najlepiej przy każdym wykluczeniu czy upadku wlepiać czerwone kartki... K...a co się dzieje z tym sportem? Żużel zawsze polegał na walce w kontakcie, na blokowaniu, zajeżdżaniu
   Czytaj całość
   itd, oczywiście wszystko to trzeba robić z głową, ale to nie szachy do cholery! Jak dalej będziemy szli w tym kierunku, to w każdym meczu i biegu będzie start i gęsiego do mety. Tego chcemy?
   • Grzegorz Kożuchowski Zgłoś
    Póściłem komentarze na Nic+ i spółkę, i nie opóblikowali to komuna
    Wszystkie komentarze (45)

    Komentarze (45)

    ×
     Wszystkie komentarze (45)
     PRZEJDŹ NA WP.PL