Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roman LachbaumWP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Roman Lachbaum.

Żużel. Roman Lachbaum: Chcę zaistnieć w polskiej lidze

Dawid Borek
Dawid Borek
- Chcę zaistnieć w polskiej lidze - mówi Roman Lachbaum, który w meczu MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor Lublin (52:38) udowodnił, że drzemią w nich spore możliwości.

Rosjanin był objawieniem spotkania ostatniej kolejki rundy zasadniczej. W konfrontacji ze Speed Car Motorem Lublin Roman Lachbaum zdobył cztery punkty z dwoma bonusami w czterech wyścigach, zostawiając za swoim plecami Grigorija ŁagutęAndreasa Jonssona i dwukrotnie Pawła Miesiąca.

- Myślę, że teraz działacze w innych klubach będą już coś o mnie wiedzieli. Najważniejsze, że pokazałem grudziądzkim działaczom, że potrafię dobrze jechać - mówi dla speedwayekstraliga.pl Roman Lachbaum.

Dwa dni po ostatnim meczu sezonu dla MRGARDEN GKM-u Grudziądz rosyjski żużlowiec został wypożyczony do Car Gwarant Startu Gniezno, ale w barwach tego klubu w tegorocznych rozgrywkach Nice 1.LŻ już nie pojedzie. Zespół z pierwszej stolicy Polski zakończył już bowiem sezon po przegranym półfinale z Arged Malesa TŻ Ostrovia.

- Plan numer jeden to jeździć jak najczęściej. Chcę dużo jeździć, chcę zaistnieć w polskiej lidze. Chcę co weekend jeździć zawodach w Polsce - zaznacza Roman Lachbaum, który nie chce już być wiecznym rezerwowym. A właśnie taką rolę miał w tym sezonie.

Dodajmy, że kontrakt Lachbauma z MRGARDEN GKM-em Grudziądz będzie ważny jeszcze przed trzy sezony.

Zobacz także:
Żużel. Łaguta odczuwa ogromny niedosyt. GKM pogubił się po wakacjach
Żużel. Ważna deklaracja kapitana GKM-u. Buczkowski jest rozczarowany, ale chce zostać

ZOBACZ WIDEO Piotr Świderski: Trudno szukać drużyny, która może przeszkodzić Unii. Ona dominuje na torach rywali z play-offów

Czy Lachbaum może być mocnym ogniwem drużyny w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL