Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Matej Zagar (z lewej) i Adrian MiedzińskiWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Matej Zagar (z lewej) i Adrian Miedziński

PGE Ekstraliga. forBET Włókniarz zatrzyma mistrza Polski? Cegielski: Fogo Unia paradoksalnie najlepszym przeciwnikiem

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Rywalem Fogo Unii w półfinałowym dwumeczu będzie forBET Włókniarz, który jeszcze kilka tygodni temu był dość daleko od fazy play-off, jednak dzięki piorunującej końcówce sezonu zasadniczego wywalczył sobie miejsce w najlepszej czwórce.

Półfinałowe pary prezentują się dość ciekawie. Choć oba dwumecze mają swoich faworytów, nie należy wykluczać niespodzianek. - Myślę, że będą to bardzo emocjonujące półfinały. Wybitne drużyny, świetni zawodnicy i przede wszystkim zespoły, które zapracowały przez cały sezon na ten awans. Tutaj nie ma przypadkowego zespołu - uważa Krzysztof Cegielski.

Zobacz także: Prezes Unii chce zatrzymać cały skład

Można przypuszczać, że zadowoleni z układu par mogą być leszczynianie oraz częstochowianie. Z tą tezą zgadza się również nasz rozmówca. - Myślę, że forBET Włókniarz nie ma nic do stracenia. Jest to zespół, który wszedł do play-offów z dużą energią. I w tej chwili nawet Fogo Unia Leszno wydaje się być paradoksalnie najlepszym przeciwnikiem dla częstochowian, bo jak przegrywać to z najlepszymi. Zawsze można sprawić jakąś niespodziankę, a to na pewno byłaby niespodzianka, gdyby Włókniarz wygrał ten dwumecz - sądzi członek zespołu Janusza Kołodzieja.

Zobacz także: Doyle dostał przepustkę na rok
- A z kolei dla Unii Leszno też jest to wygodniejszy przeciwnik. W Częstochowie, w porównaniu na przykład do Grudziądza, leszczynianom jeździ się dużo lepiej. Wszyscy są zadowoleni. Każdy się cieszy z tych rozwiązań, a to świadczy o tym, że mogą być naprawdę emocjonujące play-offy - przewiduje Krzysztof Cegielski.

ZOBACZ WIDEO Piotr Świderski: Trudno szukać drużyny, która może przeszkodzić Unii. Ona dominuje na torach rywali z play-offówPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Jaki wynik typujesz w pierwszym meczu półfinałowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL