Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel w kasku czerwonymWP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel w kasku czerwonym

Żużel. Tylko jedna pomyłka sędziego w półfinałach. Hampel oszukał Meyzego (ranking sędziów)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wysoki poziom sędziowania w pierwszych półfinałach play-off PGE Ekstraligi. Artur Kuśmierz był bezbłędny w Zielonej Górze. Jeden błąd w Częstochowie popełnił z kolei Krzysztof Meyze.

Ranking sędziów rozpoczynamy od spotkania forBET Włókniarz - Fogo Unia. Dopatrzyliśmy się w zasadzie tylko jednej pomyłki. Doszło do niej w wyścigu szóstym, kiedy Jarosław Hampel oszukał arbitra na starcie. Zawodnik gości wyraźnie się czołgał, a Krzysztof Meyze nie zatrzymał biegu, ani nie udzielił mu ostrzeżenia. Co gorsza, przyjezdni na tym skorzystali, bo wyjechali spod taśmy na podwójnym prowadzeniu.

Dodajmy jednak, że w tym meczu reakcji wymagało zdecydowanie więcej zachowań na starcie. W pozostałych przypadkach sędzia reagował prawidłowo, więc otrzymuje od nas piątkę.

Zobacz także: Get Well Toruń szkielet składu na sezon 2020 już ma. Jest jedna polska niespodzianka

Ani jednego błędu nie popełnił Artur Kuśmierz, który prowadził spotkanie Stelmet Falubaz - Betard Sparta. Dla niego maksymalna ocena. Sędzia zasłużył na pochwałę za wyścig drugi, który nie został przerwany. Po jego zakończeniu ostrzeżenie otrzymał Norbert Krakowiak, który ukarał się sam. W biegu dziesiątym ostrzeżenie słusznie otrzymał Przemysław Liszka, w dwunastym Maksym Drabik, a w czternastym Maciej Janowski.

W obu niedzielnych meczach nie mieliśmy zbyt wielu kontrowersyjnych wydarzeń na torze, ale arbitrzy i tak zasłużyli na słowa uznania, bo byli bardzo uważni. Tym razem o ich pracy mówiło się naprawdę niewiele. Oby podobnie było w rewanżach.

Zobacz także: Zmiana kadrowej koncepcji w Sparcie. Drabik i Jamróg zostaną, wyleci Czugunow

Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Paweł Słupski105,50
2.Krzysztof Meyze125,42
3.Artur Kuśmierz75,29
4.Piotr Lis85,13
5.Michał Sasień85,06
6.Remigiusz Substyk74,93
7.Jerzy Najwer63,92


SKALA OCEN
6 - Fenomenalnie
5 - Bardzo dobrze
4 - Dobrze
3 - Przeciętnie
2 - Słabo
1 - Kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Piotr Świderski: Trudno szukać drużyny, która może przeszkodzić Unii. Ona dominuje na torach rywali z play-offówAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL