Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Prognoza pogody na weekend. Będzie chłodno i deszczowo

Dawid Cysarz
Dawid Cysarz
Turniej Grand Prix w Vojens oraz półfinały PGE Ekstraligi i finały w dwóch pozostałych polskich ligach zaplanowano na weekend. Niestety pogoda może mieć wpływ na organizację tych imprez.

W sobotę, pomimo piątkowych kłopotów z aurą, powinien się odbyć turniej Grand Prix w duńskim Vojens. Gorzej prezentują się prognozy dla Piły, gdzie zaplanowano 2. Memoriał Wiesława Rutkowskiego.

Wpływ na niedzielne mecze mogą mieć sobotnie opady. Padać może niemal w całej Polsce. Deszcz utrudni przygotowanie nawierzchni do ligowych meczów. Niestety również w niedzielę aura może pokrzyżować szyki organizatorom. Padać ma m.in. w Ostrowie Wielkopolskim. 

Prognoza pogody na weekend (za yr.no):

Piła

Vojens
Leszno
Wrocław
Ostrów
Poznań

ZOBACZ WIDEO Żużel. Smolinski dał pokaz umiejętności. Zobacz kronikę 15. kolejki PGE Ekstraligi


POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Goldi Zgłoś
  super że udało się odjechać
  • Grzegorz Sobczyk Zgłoś
   Dla waszych żali.. Mecz zagrożony.... Muszą ubic
   • kypBa Zgłoś
    Żużel jest kontuzjogennym sportem dlatego w przeszłości już mieliśmy nieraz sytuację, że zawodnik walczący o mistrza przez absencję w jednym GP tracił tytuł. Dlatego mój pomysł
    Czytaj całość
    aby do klasyfikacji przejściowej/końcowej brano sumę punktów poszczególnych rund minus dwa najgorsze wyniki (nieobecności) zawodnika. Np. po 3 rundzie bierzemy 1 najlepszą, a dwie odejmujemy i analogicznie po 7 bierzemy 5 najlepszych wyników zawodnika. Dzięki temu zawodnik np. w tym sezonie Tai Woffinden, który opuścił 2 rundy miałby brane akurat wszystkie w których jechał. Dało by to możliwość leczenia kontuzji przez 1 miesiąc, a w sprzyjających okolicznościach gdyby zawodnik kontuzjował się zaraz po SGP mógłby rehabilitować się przez 5-6 tyg. bez utraty możliwości o tytuł mistrza. Tak by wyglądała tabela SGP po 7 rundach1. Bartosz Zmarzlik 69 (bez 8 i 8)2. Leon Madsen 68 (bez 7 i 10)3. Emil Sajfudinow 65 (bez 6 i 7)4. Martin Vaculik 64 (bez 4 i 4)5. Maciej Janowski 63 (bez nieobecność i 4)6. Fredrik Lindgren 62 (bez 5 i 5)7. Patryk Dudek 56 (bez 6 i 7)8. Artiom Łaguta 49 (bez 4 i 5)9. Nils K. Iversen 49 (bez 2 i 3)10. Matej Zagar 45 (bez 3 i 4)11. Janusz Kołodziej 45 (bez 2 i 3)12. Jason Doyle 38 (bez 5 i 5)13. Max Fricke 36 (bez nieobecność i nieobecność)14. Antonio Lindback 35 (bez nieobecność i 3)15. Tai Woffinden 35 (bez nieobecność i nieobecność)16. Robert Lambert 28 (bez nieobecność i nieobecność)A zawodnicy by się leczyli jak normalni ludzie. A nie na siłę próbują jechać ze złamanymi nogami lub innymi częściami ciała. Pozdrawiam
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL