Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kenneth Bjerre WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kenneth Bjerre.

Żużel. Kulisy rozmów GKM-u z Bjerre. Łatwo nie było. Grudziądzanie doskonale wiedzą, kto chciał im podebrać Duńczyka

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Kenneth Bjerre został w MRGARDEN GKM-ie. Działacze grudziądzkiego klubu odetchnęli z ulgą, bo jeszcze w środę wydawało się, że stracą Duńczyka. - Przekonaliśmy go dwuletnim kontraktem - tłumaczy Zdzisław Cichoracki.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Przedłużenie współpracy z Kennethem Bjerre było dla MRGARDEN GKM-u oczywistym ruchem. Bardzo długo nic nie zapowiadało komplikacji. Aż do środy. - Doskonale wiemy, że jeden z klubów ekstraligowych pukał do Kennetha. Robili wszystko, żeby Duńczyk u nas nie jeździł. W pewnym momencie te rozmowy stały się naprawdę skomplikowane, ale ostatecznie mamy pozytywny finał i z tego się bardzo cieszymy - mówi nam Zdzisław Cichoracki, członek rady nadzorczej GKM-u Grudziądz.

Przedstawiciele GKM-u nie chcą wprawdzie mówić, jaki klub mają na myśli. Z naszych informacji wynika jednak, że był nim Stelmet Falubaz. Determinacja zielonogórzan była tak duża, że w pewnym momencie dalsze występy Bjerre w Grudziądzu stanęły pod dużym znakiem zapytania. Działacze postanowili jeszcze raz porozmawiać z zawodnikiem.

Zobacz także: Menedżer Andreasa Jonssona: Lekarz kazał kończyć. Jego ciało to jedna wielka blizna (wywiad)

- Przedstawiliśmy mu dokładnie naszą wizję dalszej współpracy. Kenneth podszedł do tematu bardzo poważnie. Cały czas mówił, że jego kontrakt jeszcze obowiązuje, więc mamy pierwszeństwo. Co okazało się kluczowe? Propozycja dwuletniego kontraktu. Ta perspektywa przekonała Duńczyka do pozostania w Grudziądzu. Naprawdę bardzo się cieszymy. To spory sukces. Rynek jest, jaki jest. Mamy deficyt wartościowych zawodników i tacy żużlowcy jak Kenneth są łakomym kąskiem. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy go na dwa lata - podkreśla Cichoracki.

Kenneth Bjerre dołączył tym samym do Artioma Łaguty, Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Buczkowskiego, którzy już wcześniej zadeklarowali, że zostają w Grudziądzu. Grudziądzanie mają zatem czwórkę seniorów. Zostało jeszcze wolne miejsce.

Zobacz także: Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Doyle to ryzyko. Australijczyk ma wady, ale kluby nie mają wyboru (felieton)

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn Bez Hamulców: Skórnicki, Strzelczyk, Nasiukiewicz i Skubis na gorącym krześle u Ostafińskiego

Czy Kenneth Bjerre podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (50):

 • dski Zgłoś
  Skład może wyglądać bardzo ciekawie, o ile do Marcina Turowskiego dołożą fajnego juniora, których niestety robi się coraz mniej. W Doyla, czy Michelsena za Lindbaecka nie wierzę, ale
  Czytaj całość
  gdyby udało się wyciągnąć Lebedeva z Loko to mogłoby to fajnie zadziałac
  • ed64 Zgłoś
   W tej Zielonej Górze to sami kombinatorzy i spece o gry przy zielonym stoliku albo pod nim.Za czasów gdy rządził tam Cieślak stale też były problemy z torem aż niektóre drużyny nie
   Czytaj całość
   chciały tam jeżdzić .Czy jak ich działacz Walczak z komisarzem toru latali z śrubokrętem po torach parę godzin przed zawodami i badali jakość toru stale go kwestionując.Teraz też kombinacjami próbują coś ugrać po cichu sędzia Kuśmierz zapewne spuści swoje psy gończe w postaci kierowników startu aby wyprowadzali z równowagi zawodników.Teraz po cichu chcieli też podkupić zawodnika z Grudziądza im też by się przydała degradacja żeby ich nauczyła rozumu i uczciwego postępowania a nie ciągłego knucia i kombinowania.Dakąd ktoś nie oczyści tego polskiego bagna żużlowego mieniącego się najlepszą ligą świata z kombinacjami przy torach manipulowania silnikami polami startowymi Nie zadba o prawidłowe sędziowanie i nie doszkoli tych matołów z Demskim na czele w Europie już ich nie chcą widzieć na żadnym torze żużlowym.To nadal kibice będą nabijani w butelkę płacąc wysokie ceny za bilety i patrzeć na jazdę gęsiego gdzie po preparowaniu torów o ściganiu się nie ma mowy bo można stracić zdrowiei ciągnące się jak flaki z olejem zawody
   • Porto Zgłoś
    Coś nie wierzę, że bardzo go chcieliśmy. Zwykłe zainteresowanie.
    Wszystkie komentarze (50)

    Komentarze (50)

    ×
     Wszystkie komentarze (50)
     PRZEJDŹ NA WP.PL