Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian Gała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Adrian Gała

Żużel. Adrian Gała przedłużył kontrakt. Nadal będzie bronić barw Lejonen Gislaved

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Adrian Gała ma już szwedzkiego pracodawcę na sezon 2020. Wychowanek Startu Gniezno zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Lejonen Gislaved, drużyną startującą w Elitserien.

W tym sezonie Adrian Gała trafił do Lejonen Gislaved z Team Småland. Polak wystąpił w trzech meczach ekipy z Gislaved. Startując w dwunastu biegach, osiągnął średnią biegową na poziomie 1,417. 

Czytaj także: Żużel. Start buduje kadrę na sezon 2020. Oskar Fajfer zadeklarował, że zostaje

Jak czytamy na stronie internetowej lejonen.se, przedstawiciele szwedzkiego klubu widzą w Gale duży potencjał. Wychowanek Startu Gniezno zdążył już im udowodnić, że potrafi odnajdować się w różnych warunkach torowych.

- Wiele szwedzkich klubów interesowało się Adrianem. Wobec tego szybko usiedliśmy do rozmów i ustaliliśmy warunki dalszej współpracy już po ostatnim meczu sezonu zasadniczego - informują przedstawiciele Lejonen Gislaved.

Póki co kadra ekipy z Gislaved na przyszły sezon wygląda na bardzo polską. Oprócz Gały znajdują się w niej tacy zawodnicy jak Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Maksym Drabik, Kacper Woryna oraz Mathias Thoernblom.

Czytaj także: Żużel. Dobre wieści z Rzeszowa. GKSŻ wznowiła licencję dla toru

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Magazyn Bez Hamulców: Skórnicki, Strzelczyk, Nasiukiewicz i Skubis na gorącym krześle u Ostafińskiego

Jak oceniasz tegoroczne wyniki Adriana Gały?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL