Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał GruchalskiWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Gruchalski

Żużel. Szczery Michał Gruchalski o swojej przyszłości: Myślę, że zejdę ligę niżej lub dwie

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Junior częstochowskiego Włókniarza po tym sezonie zakończy wiek juniora. Zawodnik rozsądnie podchodzi do swojej kariery i mówi wprost, że pierwszy rok w gronie seniorów najpewniej spędzie w pierwszej lub drugiej lidze.

Młodzieżowiec Lwów, Michał Gruchalski, kilkukrotnie udowadniał, że drzemią w nim spory potencjał oraz możliwości. Potrafił już sięgać po dwucyfrowe wyniki w PGE Ekstralidze. Został nawet nominowany w kategorii "Junior roku" przez kapitułę na ekstraligową galę. Po tym sezonie kończy jednak swoje starty w gronie młodzieżowców i przed nim istotna decyzja dotycząca przyszłości.

Gruchalski bardzo racjonalnie podchodzi do swojej kariery. Wiele wskazuje na to, że w 2020 roku nie będzie reprezentować barw Włókniarza. - Myślę, że na razie Ekstraliga dla mnie jako seniora to za wysokie progi - oznajmił w rozmowie z Marcinem Kuźbickim z Eleven Sports Gruchalski. - Chciałbym zostać we Włókniarzu, ale muszę myśleć o swojej przyszłości. Dlatego sądzę, że zejdę ligę niżej lub dwie - uzupełnił.

Czytaj także: Włókniarz chce zostawić Pawła Przedpełskiego. Co na to zawodnik?

Podejście Gruchalskiego pochwalił obecny w studio Eleven Sports Tobiasz Musielak. - Jazda w niższej lidze może mu pomóc. Bardzo zdrowe podejście - skomentował wychowanek leszczyńskiej Unii.

Od Gruchalskiego dowiedzieliśmy się jeszcze, że nie jest zainteresowany rolą "ósemki" we Włókniarzu. Stwierdził, że taka decyzja byłaby "strzałem w kolano" i zależy mu na rozwoju.

ZOBACZ WIDEO Zawodnicy Włókniarza nie wiedzieli, że Doyle jest na trybunach

Co twoim zdaniem powinien zrobić Michał Gruchalski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

Wszystkie komentarze (15)

Komentarze (15)

    Wszystkie komentarze (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL