Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Władimir Borodulin przed Joshem GrajczonkiemWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Władimir Borodulin przed Joshem Grajczonkiem

Żużel. PSŻ - Polonia: Posypały się "lufy" dla gości. Klasa filarów poznaniaków (noty)

Dawid Borek
Dawid Borek
Wysyp "luf" dla bydgoszczan, pochwały dla reprezentantów klubu ze stolicy Wielkopolski. Oceniamy zawodników po meczu Power Duck Iveston PSŻ Poznań - ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz (59:31).

Noty dla zawodników ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz:

Rene Bach 1. W zasadzie nie ma co się rozwodzić nad jego występem. Pojechał fatalnie. Minął tylko słabego w niedzielę Curzytka, w innym biegu na dystansie dał się objechać dwójce rywali.

Josh Grajczonek 5-. Jeśli mielibyśmy oceniać go tylko przez pryzmat dyspozycji żużlowców ZOOleszcz Polonii, Grajczonek pewnie dostałby "szóstkę" z plusem, bo był zdecydowanym liderem bydgoszczan. Tymczasem dajemy mu "piątkę" z minusem, bo jednak dwa razy wyścigi z jego udziałem kończyły się podwójnymi zwycięstwami poznaniaków. Mimo wszystko brawa dla Grajczonka, bo gdyby nie jego waleczna postawa goście nie przekroczyliby granicy 30 punktów.

Marcin Jędrzejewski 1. Nie po to w trakcie sezonu został ściągnięty do ZOOleszcz Polonii, by w finale ligi zdobyć dwa punkty - jeden na poznańskim juniorze, drugi na koledze z pary. Niby starał się walczyć, ale efektu nie było. Klapa.

Dimitri Berge 1. Sytuacja jak wyżej. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego przyznaliśmy mu "jedynkę", skoro zdobył więcej punktów od Jędrzejewskiego i Bacha. Odpowiedź jest bardzo prosta: podobnie jak oni był w stanie pokonać tylko młodzieżowca Power Duck Iveston PSŻ-u - Lutowicza. Wynik zrobił na kolegach z pary. 

ZOBACZ WIDEO Prezes Ostrovii edukuje kibiców. Chce, żeby zrozumieli, że kasa na Ekstraligę może być za 2 lata

Kamil Brzozowski4-. Drugi, obok Grajczonka, jasny punkt ZOOleszcz Polonii na Golęcinie. Ocena pewnie byłaby wyższa gdyby nie fakt, że Brzozowski zawalił dwa ostatnie biegi, kończąc je na końcu stawki. Plus za to, że potrafił wygrać indywidualnie wyścig.

Mateusz Tonder 2+. W biegu młodzieżowym jechał po dwa punkty, ale na ostatnim łuku przy próbie ataku na Lutowicza przeszarżował i wylądował na torze. Później dość niespodziewanie pokonał jednak Nowaka, za co należy mu się plus.

Tomasz Orwat 2. Wykonał plan minimum, bo zapunktował w wyścigu młodzieżowym. Kolejne "oczko" dostał za darmo.

Noty dla zawodników Power Duck Iveston PSŻ Poznań:

Robert Miśkowiak 5+. W swoim pierwszym starcie musiał oglądać plecy Grajczonka, później jednak to on pokazywał swój numer startowy wszystkim rywalom. Miał też trochę szczęścia, bo w 13. wyścigu, przy wychodzeniu ZOOleszcz Polonii na 5:1, Miśkowiak upadł, a w powtórce przywiózł do mety "trójkę". 

Władimir Borodulin 4. Pojechał bardzo dobre zawody, ale jednak do ideału trochę brakowało. W jednym z biegów na trasie dał się minąć Brzozowskiemu, w innym dopiero po długiej walce wyszarpał punkt Jędrzejewskiemu. 

Marcin Nowak 4-. Najsłabszy z seniorów w talii Tomasza Bajerskiego. Jedyny, który przy swoim nazwisku nie zapisał żadnej "trójki", dodatkowo przegrał z bydgoskim juniorem. Ale trzeba zauważyć, że dwa biegi z jego udziałem kończyły się podwójnym zwycięstwem Power Duck Iveston PSŻ-u.

Eduard Krcmar 5+. Klasa, co tu więcej powiedzieć? Otarł się o komplet punktów, tracąc tylko jedno "oczko". W czterech wyścigach rywale jechali z nim w kontakcie tylko na pierwszych metrach po starcie. Później uciekał i tyle go widzieli.

David Bellego 5+. Podobnie jak Krcmar raz musiał oglądać plecy Grajczonka. W pozostałych startach wygrywał ze znaczną przewagą.

Marek Lutowicz 4+. Wygrał wyścig młodzieżowy, później jeszcze raz pokonał Tondera. Nie wyszedł mu tylko jeden start, ale nikt nie może mieć do niego o to pretensji. Bardzo udany występ Lutowicza.

Michał Curzytek 1. Tutaj już tak kolorowo nie było, bo gdyby nie upadek Tondera w wyścigu juniorskim Curzytek zakończyłby zawody bez punktu. Stać go na więcej.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Zobacz też:
Żużel. Grand Prix Danii. Najlepszy występ Taia Woffindena w SGP. "Po kontuzji nie ma śladu"
Żużel. GP Danii. Ole Olsen: Zmarzlik będzie mistrzem świata. Madsen nie wytrzymał presji (wywiad)

Czy zgadzasz się z naszymi ocenami?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL