Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen przed Pawłem Przedpełskim i Jarosławem HampelemWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Leon Madsen przed Pawłem Przedpełskim i Jarosławem Hampelem

Żużel. PGE Ekstraliga. Leon Madsen: Unia była po prostu mocniejsza. Wygrała zasłużenie

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Leon Madsen nie ma wątpliwości, że jego zespół zrobił wszystko, co w ich mocy, aby pokonać Fogo Unię. - Ten dwumecz pokazał wyraźnie, że Leszno jest po prostu lepsze - krótko stwierdził Duńczyk.

Dwa mecze Fogo Unii i forBET Włókniarza zakończyły się tym samym wynikiem. W obu Leszczynianie pokonywali rywali 52:38. Menadżer mistrzów Polski Piotr Baron uważa jednak, że to drugi mecz był dla nich trudniejszy, bo spadł deszcz i tor, nie do końca był taki jak chcieli. Innego zdania jest lider Włókniarza.

- Oba mecze były bardzo podobne i nawet zakończyły się tymi samymi wynikami. Tor był w porządku, mieliśmy też dobre ściganie. Unia była po prostu lepsza - uważa Leon Madsen.

Czytaj także: Baron wie na co stać jego zespół

Lider zespołu z Częstochowy jasno stwierdza, że on i koledzy pojechali oba spotkania na maksimum swoich możliwości. - Te dwa mecze udowodniły wyraźnie, że Fogo Unia była lepszą drużyną niż forBET Włókniarz. Od początku roku są faworytami do tytułu, wygrali pewnie sezon zasadniczy i mimo że my daliśmy z siebie wszystko, to wygrali z nami wysoko - podkreśla Duńczyk.

- Teraz pozostaje nam patrzeć w przyszłość, czyli na mecze o brązowy medal. Będzie miło, jeśli uda się zakończyć sezon na trzecim miejscu podium - dodaje.

Zobacz także: Falubaz rozczarował w tym sezonie

W ostatnich latach mecze o trzecie miejsce są jednak niechcianym dzieckiem i wiele zespołów uważa, że są niepotrzebne. Zawodnicy często podchodzą do nich na luzie, bo finał pocieszenia to jednak nie to, o czym marzyli. Innego zdania są w Częstochowie. - Podejdziemy do tych spotkań w stu procentach skoncentrowani i zmotywowani. Zależy nam na tym medalu - jasno zadeklarował Leon Madsen.

Rywalem Włókniarza w dwumeczu o brąz będzie Stelmet Falubaz Zielona Góra.

ZOBACZ WIDEO Piękna walka Hampela z Madsenem i pokaz jazdy parą Woffindena z Czugunowem. Zobacz kronikę PGE Ekstraligi

Czy mecze o brązowy medal są potrzebne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL