Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil SajfutdinowWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow

Żużel. PGE Ekstraliga. Sajfutdinow uważa, że Fogo Unia jedzie na pełny gaz

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Emil Sajfutdinow ponownie poprowadził Fogo Unię do wygranej w półfinale z forBET Włókniarzem. Żużlowiec uważa jednak, że nie była to łatwa przeprawa. - Miałem kilka wyścigów, w których musiałem się pomęczyć - przyznaje Rosjanin.

Piotr Baron w rozmowie z nami stwierdził, że mecz na własnym stadionie z forBET Włókniarzem był trudniejszy niż ten wyjazdowy. Takie wrażenie można było też odnieść, patrząc na tą rywalizację z boku. W Częstochowie Leszno szybko odjechało rywalom, a u siebie zajęło im to trochę więcej wyścigów. To prawdopodobnie przez opady deszczu, które nie pozwoliły miejscowym przygotować nawierzchni tak, jak by tego chcieli (więcej o tym przeczytasz TUTAJ).

- Ja nie uczestniczyłem ostatnio w treningach zespołu - mówi nam Emil Sajfutdinow. - Oba mecze jednak były dla nas trudnie i najważniejsze, że weszliśmy do finału - dodaje zawodnik Fogo Unii Leszno.

Rosjanin po raz kolejny był liderem mistrzów Polski. Przegrywał tylko dwa razy, a w pozostałych wyścigach zawsze mijał metę jako pierwszy. - Miałem kilka wyścigów, w których musiałem się trochę pomęczyć. To przez to, że nie byłem na tyle szybki, na ile bym chciał. Zrobiliśmy później drobne korekty i było już lepiej - zdradza żużlowiec.

Czytaj także: Goście znów mieli uwagi do wrocławskiego toru

Leszczynianie po raz kolejny pokazali, że ich siłą jest kompletny zespół. Słabszy mecz zaliczyli Bartosz Smektała oraz Brady Kurtz, a rywale i tak nawet przez chwilę nie byli blisko wygranej. W tym sezonie chyba tylko raz, w Częstochowie podczas meczu rundy zasadniczej ta drużyna pojechała maksimum swoich możliwości.
- Nie wiem, czy mamy jeszcze jakieś rezerwy, czy możemy pojechać mocniej. To jest żużel i trudno, żeby ktoś jechał na pół gazu. Każdy z nas myślę, że jedzie na maksa i oby tak również było w finale - zakończył Emil Sajfutdinow.

ZOBACZ WIDEO Gala PGE Ekstraligi: najlepszy polski zawodnik sezonu

Czy Fogo Unia może być w finałach mocniejsza niż w meczach półfinałowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL