Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden, Jakub Jamróg WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Tai Woffinden, Jakub Jamróg

Żużel. Sędziowie znowu w formie. Jedna wpadka Artura Kuśmierza (ranking sędziów)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Po rewanżowych meczach półfinałów play-off PGE Ekstralidze o pracy sędziów mówiło się bardzo niewiele. Michał Sasień i Artur Kuśmierz bardzo dobrze poprowadzili mecze w Lesznie i we Wrocławiu. Oby podobnie było w finałach i meczu o brąz.

Michał Sasień dostaje od nas szóstkę za mecz, w którym Fogo Unia mierzyła się z forBET Włókniarzem. Gospodarze bez najmniejszych problemów pokonali ekipę Marka Cieślaka i wjechali do finału PGE Ekstraligi. Sędzia nie miał wiele pracy, ale co najważniejsze, nie popełnił żadnego błędu. Maksymalna ocena jest w tym przypadku w pełni zasłużona.

Piątkę za mecz Betard Sparta - Stelmet Falubaz dostaje od nas Artur Kuśmierz, który większość sytuacji na torze ocenił prawidłowo. Tylko w jednym przypadku zabrakło prawidłowej interpretacji wydarzeń na starcie. Chodzi o wyścig trzynasty, w którym Tai Woffinden wyskoczył do przodu i pomknął do mety po trzy punkty. Ten bieg powinien zostać przerwany i powtórzony. Jedyny plus za ostrzeżenie dla Brytyjczyka po zakończeniu wyścigu.

Zobacz także: GKM szykuje bombę transferową. Klub dogadał się z Nickim Pedersenem
Spotkanie we Wrocławiu było na tyle jednostronnym widowiskiem, że pomyłka arbitra nie miała wpływu na losy rywalizacji. O maksymalnej ocenie w tym przypadku nie może być jednak mowy.

ZOBACZ WIDEO Gala PGE Ekstraligi: najlepszy polski zawodnik sezonu


Dodajmy, że w fazie play-off PGE Ekstraligi o pracy sędziów mówi się naprawdę niewiele. W kluczowej fazie sezonu arbitrzy nie popełniają w zasadzie żadnych błędów. Tak samo było tydzień temu, kiedy mieliśmy jedną pomyłkę sędziego Krzysztofa Meyze, który nie upilnował na starcie Jarosława Hampela.

Zobacz także: Hit w pigułce. Zamiast narzekać na tor, warto spojrzeć na siebie. Niepotrzebne wyzwiska pod adresem Falubazu

Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Paweł Słupski105,50
2.Krzysztof Meyze125,42
3.Artur Kuśmierz85,25
4.Michał Sasień95,17
5.Piotr Lis85,13
6.Remigiusz Substyk74,93
7.Jerzy Najwer63,92


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czy zgadzasz się z ocenami dla sędziów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL