Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nicki PedersenWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Nicki Pedersen.

Żużel. Prezes Falubazu: Nicki Pedersen miał od nas zielone światło na rozmowy z innymi klubami

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Nicki Pedersen poza Falubazem. Okazuje się jednak, że w Zielonej Górze po nim nie płaczą. Żużlowiec już jakiś czas temu dowiedział się, że umowa z nim nie zostanie przedłużona i dostał zielone światło na rozmowy z innymi klubami.

Nicki Pedersen negocjuje warunki kontraktu na sezon 2020 z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Co na to Stelmet Falubaz Zielona Góra? Czy klub miał jakieś plany wobec leczącego obecnie kontuzję Duńczyka? - Nic się nie dzieje, bo Nicki miał od nas informację, że nie będziemy zainteresowani przedłużeniem umowy - mówi nam Adam Goliński, prezes Falubazu. - W zasadzie on miał zielone światło na rozmowy z innymi klubami - dodaje działacz.

Wyjaśnijmy, że formalnie jest tak, iż kluby mogą podpisywać kontrakty z zawodnikami wyłącznie w oknie transferowym, które otwiera się w listopadzie. Nikt jednak nikomu nie zabrania rozmawiać. Żużlowcy, którzy skończyli sezon, mogą nawet dostać zgodę od macierzystego klubu na negocjowanie z chętnymi na ich usługi. Taki właśnie mechanizm zadziałał w przypadku Pedersena, którego Falubaz już nie chce, więc GKM może się starać o zawodnika. Oczywiście o porozumienie, bo kontrakt może zostać zawarty najwcześniej 1 listopada.

Czytaj także: Cieślak marzy o Hampelu. Czeka aż Unia go wyrzuci

Prezes Goliński nie zdradza, co w zamian za Pedersena. Pytanie, czy klub już ma coś na oku, zbywa śmiechem. Wydaje się jednak, że skoro Falubaz odpuszcza Nickiego, to ma już kogoś w zastępstwie. Z zielonogórskim klubem łączeni są Jarosław Hampel czy Maksym Drabik, ale temat rozmów w Falubazie są tak poukrywane, że trudno cokolwiek przesądzić. Możliwe jest nawet to, że za Pedersena przyjdzie Antonio Lindbaeck, dla którego w GKM-ie teraz najpewniej zabraknie miejsca.

W ogóle to w Zielonej Górze mają niezłą zagwozdkę w kwestii zmian kadrowych. Patryk Dudek musi zostać, Martin Vaculik również. Reszta układanki wymaga określenia ról, jakie mieliby pełnić zawodnicy. Michael Jepsen Jensen czy Piotr Protasiewicz to dobre rozwiązania na drugą linię, ale wtedy trzeba trzeciej armaty.

Czytaj także: Łzy szczęścia pani prezes. Popłakała się z powodu awansu

ZOBACZ WIDEO Gala PGE Ekstraligi: najlepszy polski zawodnik sezonu

Czy Falubaz słusznie odpuścił Pedersena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • Andi - Prawdziwy Kibic Zgłoś
  Lindbaeck to do 1 ligi a nie do Falubazu.
  • Areksf Zgłoś
   A nikt nie pomyślał że powody odejścia Pedersena są inne?W 2019 miasto kupiło udziały za 1,5 mlnStelmet w osobie Pana Bieńkowskiego zagwarantował brakującą resztę do budżetu, a
   Czytaj całość
   finału nie ma ( finał to nie tylko sport, to też ponad 1 mln zł wpływu)W 2020 miasto już udziałów nie kupi, a Pan Stanisław może nie chcieć dokładać aż tyle.Efekt jest taki że zamiast Dzika będzie Smoła albo ktoś z tej półki i walka o utrzymanie z Rowem.
   • Reixen ZG Zgłoś
    Walasek, Gapa, Woryna pełno jest zawodników robiących różnice. Holder, Greg H. Ewentualnie uzdolnionymi juniorami Zielonogórskimi na seniorce można też pojechać.
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

    ×
     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL