Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksandr Łoktajew, Nicolai KlindtWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Aleksandr Łoktajew, Nicolai Klindt

Żużel. Kibice w Ostrowie byli wściekli na sędziego. Krzysztof Meyze popełnił poważny błąd?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Arged Malesa TŻ Ostrovia pokonała 46:44 PGG ROW Rybnik w pierwszym finale Nice 1. LŻ. W trakcie meczu emocje udzielały się wszystkim. Po rozegraniu 12. wyścigu nie wytrzymali ostrowscy kibice, którzy mieli pretensje do arbitra.

W 12. wyścigu pod taśmą stanęli Kamil Nowacki, Robert Chmiel, Tomasz Gapiński i Troy Batchelor. Ten drugi wyskoczył ze startu o cały motocykl. Sędzia wyścigu nie zatrzymał. Uznał, że start juniora PGG ROW-u był prawidłowy. Po zakończeniu biegu Chmiel nie otrzymał nawet ostrzeżenia, co nie spodobało się ostrowskim kibicom, którzy zasiadali na trybunie głównej. Fanom Arged Malesa TŻ Ostrovii puściły nerwy. Zdjęcia rozzłoszczonego tłumu bardzo szybko obiegły portale społecznościowe.

Okazuje się, że w tym przypadku sędzia Krzysztof Meyze popełnił poważny błąd. Z analizy telewizyjnych powtórek i zapisu ciągłego jasno wynika, że start Roberta Chmiela nie był regulaminowy. Na pewno nie mieliśmy do czynienia z reakcją zawodnika na zamek maszyny startowej. Wyścig należało od razu zatrzymać i zarządzić powtórkę, a juniorowi PGG ROW-u udzielić ostrzeżenia. Taką opinię w tej sprawie przedstawiła GKSŻ. Warto dodać, że eksperci telewizyjni mieli odmienne zdanie.

Zobacz także: Cieślak marzy o Hampelu: Niech go wyrzucają z Leszna, chętnie przygarnę

Dodajmy, że na błędzie sędziego Ostrovia w tym przypadku straciła, bo para Barchelor - Chmiel wygrała wyścig w stosunku 4:2. Całe spotkanie zakończyło się ostatecznie dwupunktową wygraną miejscowych. Wydaje się, że przed rewanżem w Rybniku w zdecydowanie lepszym położeniu jest PGG ROW. Ostrowianie nie składają jednak broni. Podkreślają, że sprawili już w tym roku wiele niespodzianek i postarają się o jeszcze jedną na zakończenie sezonu.
Zobacz także: Sędziowie znowu w formie. Jedna wpadka Artura Kuśmierza (ranking sędziów)

ZOBACZ WIDEO Gala PGE Ekstraligi: najlepszy polski zawodnik sezonu


 

Kto awansuje bezpośrednio do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (25):

 • hmm Zgłoś
  To jest FINAŁ tu trzeba zapierd..ać a nie płakać nad rozlanym mlekiem !
  • Le Petit Prince Zgłoś
   Panie red. Galewski , zapomniał Pan dodać, że również przewodniczący jury miał odmienne zdanie co Pan i ostrowscy kibice. Po raz kolejny kłania się nam rzetelność dziennikarska
   Czytaj całość
   redaktorów SF.Zastanawiam się w tym momencie kto jest bardziej wiarygodny, Pan i kibice z Ostrowa, czy sędzia, p. Fijałkowski i eksperci w studio. Może warto poświęcić 30 sekund i zobaczyć ten start na YT, zamiast wprowadzać kibiców w błąd i niepotrzebnie siać ferment ?
   • NickiROW Zgłoś
    Nie wiem, nie widziałem. Ale nie tylko ja uważam, że to do czego doprowadzono procedurę startu, to jest jakiś obłęd, paranoja i 'wuj' wie co jeszcze.
    Wszystkie komentarze (25)

    Komentarze (25)

    ×
     Wszystkie komentarze (25)
     PRZEJDŹ NA WP.PL