Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander Grygolec na prowadzeniuWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Aleksander Grygolec na prowadzeniu

Żużel. Młodość vs. doświadczenie w Nice Challenge w Tarnowie

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Już w sobotę na torze w Tarnowie odbędzie się ostatnia tegoroczna runda cyklu Nice Challenge. Tym razem rywalizacja zostanie przeprowadzona w formule parowej.

W skład każdej pary wchodzą jeden polski senior oraz jeden polski junior. Przed rozpoczęciem zawodów każdy zawodnik otrzyma bezpłatnie dwuzaworowy silnik Jawy, oponę DeliTire oraz olej Fuchs w celu wyrównania warunków sprzętowych. Dla najlepszych zawodników firma Nice ufundowała atrakcyjne nagrody ze swojego portfolio produktowego: napędy do bram i rolet z rodziny Nice Home oraz systemy inteligentnego domu Fibaro. Początek sobotnich zawodów o 15:00.

Przeczytaj także: Druga runda dla Ernesta Matjuszonoka, Ernest Koza na podium

Dodatkowo rozegrany zostanie miniturniej dla zawodników startujących na silnikach o pojemności 250cc.

Dwie poprzednie rundy Nice Challenge rozegrane za granicą cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. W lipcu na torze Isle of Wight w Wielkiej Brytanii triumfował Brytyjczyk Steve Worrall, a w miniony weekend w Daugavpils najlepszy okazał się miejscowy talent Ernest Matjuszonok. Rywalizacja w Tarnowie będzie konfrontacją młodości z doświadczeniem.

Przeczytaj także: Stelmet Falubaz może stracić fortunę. Mecz w Częstochowie ma ogromne znaczenie

Jednym z faworytów imprezy wydaje się być Ernest Koza, który przed tygodniem w Daugavpils stanął na najniższym stopniu podium łotewskiej rundy Nice Challenge. W rywalizacji o zwycięstwo z pewnością będą się liczyć także doświadczeni Karol Baran oraz Stanisław Burza. Sędzią zawodów będzie Paweł Palka.

Lista startowa:

ARKAN TEAM
1. Ernest Koza
2. Przemysław Konieczny

F.R.B. STASIAK TEAM
3. Stanisław Burza
4. Dawid Rempała

S-SERWIS TEAM
5. Sebastian Niedźwiedź
6. Mateusz Gzyl

VERDON TEAM
7. Karol Baran
8. Aleksander Grygolec

GIPSMAN TEAM
9. Oskar Bober
10. Jakub Szpytma

Klasa 250cc:
Piotr Świercz
Patryk Nater
Lech Chlebowski
Jan Rachubik

ZOBACZ WIDEO Piękna walka Hampela z Madsenem i pokaz jazdy parą Woffindena z Czugunowem. Zobacz kronikę PGE EkstraligiPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL