Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam Krużyński w rozmowie z Pawłem PrzedpełskimWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Adam Krużyński w rozmowie z Pawłem Przedpełskim

Żużel. Nie ma żadnego problemu ze sponsorem pierwszej ligi. Firma Nice czeka z kołem ratunkowym

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Teraz sponsorem tytularnym pierwszej ligi jest Nice. PZM szuka na sezon 2020 innego rozwiązania, bo dyrektor Nice jest w radzie nadzorczej Get Well Toruń, spadkowicza z PGE Ekstraligi. Rozwód z Nice nie jest jednak przesądzony.

Przed startem sezonu 2019 było tak, że PZM prowadził rozmowy z firmami zainteresowanymi sponsoringiem tytularnym pierwszej ligi żużlowej, ale ostatecznie przedłużył kontrakt z Nice, producentem automatyki do bram garażowych. Nice od lat wspiera polski żużel, więc chętnie podało koło ratunkowe. Zresztą taka była umowa z żużlową centralą, że jak nic nie znajdziecie, to my zostajemy. Teraz układ wygląda identycznie.

Nice siedzi sobie spokojnie z kołem ratunkowym i czeka na efekt rozmów PZM z innymi. Byłoby dobrze, gdyby Nice tym razem nie musiało wspomnianego koła rzucać. A to z powodu osoby Adama Krużyńskiego, który jest w radzie nadzorczej Get Well Toruń, czyli klubu, który właśnie spadł z PGE Ekstraligi do Nice 1.LŻ.

Czytaj także: Frątczak radzi Falubazowi. Bierzcie Hampela

Nice tu i tam, to byłby oczywisty konflikt interesów. W związku zdają sobie z tego sprawę, ale mówią, że problemu nie ma. W PZM zaczną się martwić, jak nie uda się znaleźć innego sponsora. A jeśli zaistnieje konieczność przedłużenia umowy z Nice, to przecież zawsze istnieje możliwość, żeby Krużyński zmienił swoją rolę w toruńskim klubie.

Inna sprawa, że każdy ma nadzieję, że ostatni scenariusz w ogóle nie będzie brany pod uwagę. A to z racji tego, że obecność Get Well w pierwszej lidze okaże się magnesem na sponsorów. Klub z takimi tradycjami plus toruńska Motoarena to już faktycznie coś. W PZM żartują, że gdyby tak jeszcze truly.work Stal Gorzów przegrała baraż, to na zapleczu Ekstraligi mielibyśmy trzy najpiękniejsze stadiony żużlowe w Polsce (Łódź, Toruń, Gorzów).

Czytaj także: Juniorzy Falubazu. Wyrzucić na bruk, czy dać drugą szansę?

ZOBACZ WIDEO Prezes Ostrovii edukuje kibiców. Chce, żeby zrozumieli, że kasa na Ekstraligę może być za 2 lata

Czy firma Nice powinna być brana pod uwagę jako sponsor pierwszej ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL