Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz PGE Ekstraligi we WrocławiuWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: mecz PGE Ekstraligi we Wrocławiu

Żużel. PGE Ekstraliga. Przekombinowany tor we Wrocławiu. "Jest do kitu!"

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Wiele słów krytyki spadło na przygotowanie wrocławskiego toru na finał PGE Ekstraligi. Dobitnie o nim wypowiedzieli się komentatorzy podczas spotkania. - Tor był do kitu i nie był odebrany na dwie godziny przed meczem - stwierdził Mirosław Jabłoński.

Finał PGE Ekstraligi miał być ucztą, ale nią nie był, bo Betard Sparta  przekombinowała z torem. Już przed spotkaniem z obozu Fogo Unii docierały sygnały, że komisarz oraz sędzia mają spore zastrzeżenia do nawierzchni. Leszczynianie natomiast twardo twierdzili, że oni toru nie kwestionują.

Kawę na ławę postanowili wyłożyć podczas transmisji komentatorzy nSport+. - Tor był do kitu! - grzmiał do mikrofonu Mirosław Jabłoński. - Nie był odebrany na dwie godziny przed meczem - dodał.

Zobacz także: transfer Doyle'a blisko, ale...

Wtórował mu kolega zza mikrofonu - Mało tego ten tor nie był odebrany o godzinie 16:00, a gospodarze nie kwapili się żeby cokolwiek z nim robić - dodawał Tomasz Dryła. - Zobaczmy te mocne ślady traktora na drugim torze - zauważał Jabłoński po ostatnim wyścigu drugiej serii.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego


Wzburzenie komentatorów pojawiło się w momencie, kiedy sam Tai Woffinden miał problemy z płynną jazdą. Anglik odjechał na szeroką, próbując ścigać prowadzących gości, ale go pociągnęło. Nie tak szeroko, ale na krawędzi połowy toru jechał za to skutecznie Piotr Pawlicki.

Czytaj również: Andrzej Rusko zostanie w żużlu

- Po wewnętrznej robią się koleiny, a jak masz "cohones", to jedziesz po zewnętrznej, bo tam jest mocno odsypane, ale tam jest równo. Jeśli masz do tego szybki motocykl, to się przewieszasz i po prostu lecisz - komentował odważną jazdę Pawlickiego Mirosław Jabłoński.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy stan toru we Wrocławiu wpłynie wydatnie na wynik dwumeczu finałowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL