Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sparta - Unia Max Fricke i Janusz Kołodziej na pierwszym planie WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Sparta - Unia. Max Fricke i Janusz Kołodziej na pierwszym planie.

Żużel. Jacek Gajewski: Sparta zniszczyła widowisko. Ośmieszyli siebie, a jeszcze bardziej regulamin

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Jacek Gajewski ocenia finał PGE Ekstraligi. Nasz ekspert nie zostawia suchej nitki na Betard Sparcie. - Gospodarze zrobili tor przeciwko Unii. Przekroczyli granicę. Ośmieszyli siebie i regulamin - komentuje.

Były menedżer Get Well Toruń i nasz ekspert nie kryje rozczarowania poziomem widowiska, które obejrzeliśmy w piątek na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. - Widowisko? Wrocławianie je zniszczyli. Można mówić, że spotkanie było ciekawe, bo losy zwycięstwa rozstrzygały się w ostatnim biegu. Nie można jednak pominąć tego, co działo się na torze. Zawodnicy mieli problemy z płynną jazdą - komentuje Jacek Gajewski.

- Sparta ośmieszyła regulamin. Z informacji na temat przygotowania toru, które docierały do nas przed meczem, można wysnuć wniosek, że gospodarze nie robili sobie nic z przepisów. Tor był nieregulaminowy, a oni nie kiwnęli nawet palcem. Pokazali, że regulamin można wyrzucić do kosza. Pewnie posypią się za to kary - dodaje były menedżer Get Well.

Zobacz także: Witold Skrzydlewski: Milionerzy z Torunia zachowują się nieelegancko. Ale kto bogatemu zabroni? (wywiad)

Gajewski podkreśla, że z taką sytuacją, jak ta, która miała miejsce we Wrocławiu, nie spotkał się już dawno. - W ostatnich latach takie praktyki zaginęły, ale kiedyś stosowało się prymitywne numery. Ktoś wychodził z założenia, że przyjeżdża dana drużyna, więc należy przygotować tor przeciwko niej - zauważa.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

- Wrocławianie tak właśnie postąpili. Zrobili nawierzchnię przeciwko Unii. Mieliśmy zupełnie inne warunki niż podczas ostatniego spotkania rundy zasadniczej. Niby prawo gospodarza, ale dziś została przekroczona granica. Wszystkie procedury trafiły do kosza. Wrocławianie ośmieszyli siebie, ale jeszcze bardziej regulamin. Mieliśmy mecz finałowy, było jury, wielu mądrych ludzi i to słabe, że wydarzyło się coś takiego. Nikt nie chce oglądać takich spotkań w finale najlepszej ligi świata - podsumowuje Gajewski.

Zobacz także: Kolejny klub kończy działalność. Żużlowcy boją się, że zabraknie dla nich pracy

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy zgadzasz się z Jackiem Gajewskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (57):

 • RECON_1 Zgłoś
  Pewnie nie po raz ostatni wrocek się tak pozbawił z torem, tyle że teraz walnelinsobie tym samoboja.
  • MarekSG Zgłoś
   Jacuś szkoda że nie ma cię już w Toruniu zawsze były fajne te nasze pojedynki gorzowsko - toruńskie
   • dmdn Zgłoś
    Od jakiegoś czasu (dla mnie zdecydowanie zbyt długo), dominują tematy nawierzchni toru i ustawienia pod taśmą (w konsekwencji startów) w różnych konfiguracjach. Podejście do tych
    Czytaj całość
    zagadnień zmienia się pod wpływem jakiś określonych okoliczności. Konfiguracja potrafi zmienić się w czasie jednego meczu. Teoretycznie, powinna dokonywać się w oparciu o odpowiednie wytyczne (regulaminy). Nie mniej diabeł tkwi w szczegółach, a te nie zawsze są identyczne. A na dodatek bywają ocenne, i można je interpretować z zapisami regulaminu i dochodzić do odmiennych konkluzji. Otoczka żużla zaczyna być męcząca, "kiedyś" żużel był naprawdę inny, był wyjątkową przyjemnością.
    Wszystkie komentarze (57)

    Komentarze (57)

    ×
     Wszystkie komentarze (57)
     PRZEJDŹ NA WP.PL