Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gleb Czugunow i Max FrickeWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Gleb Czugunow i Max Fricke

Żużel. Zamieszanie z torem na Olimpijskim. Sparta może mieć problemy. Będzie kolejna kara?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Cztery godziny przed wielkim finałem tor na Olimpijskim był nieregulaminowy. Ostatecznie został odebrany dopiero o 19:15, czyli 45 minut przed zawodami. Sparta znowu może być ukarana za tor. Sprawą ma się zająć Komisja Orzekająca Ligi.

Betard Sparcie Wrocław oberwało się za przygotowanie toru na finał PGE Ekstraligi. O tym, że jest on do kitu, mówił komentujący spotkanie w nSport+ Mirosław Jabłoński (więcej przeczytasz TUTAJ). Narzekali też eksperci, mocne słowa padły zwłaszcza z ust Jacka Gajewskiego  (więcej przeczytasz TUTAJ). Z naszych informacji wynika, że jury zawodów też miało spore zastrzeżenia do tego, co działo się w piątkowe popołudnie we Wrocławiu.

Co wiemy? Sparta tradycyjnie przyklepała tor przy krawężniku i zrobiła bardziej przyczepny pas na zewnętrznej części. Tu jednak nie ma żadnych uwag, bo regulamin to dopuszcza. Zdaniem jury gospodarze przesadzili jednak z ilością wody wlanej w tor. Na 8 i na 4 godziny przed zawodami była ona bardzo grząska. Osoby funkcyjne mogły przejść swobodnie jedynie na wejściu w drugi łuk, bo w każdym innym miejscu zapadali się po kostki w błocie. Tak to miało wyglądać jeszcze na obchodzie około 17:30.

Oczywiście ktoś może zapytać, dlaczego komisarz nie powiedział miejscowym, co i jak mają zrobić, żeby doprowadzić tor do regulaminowego stanu. Tyle że komisarz nie ma takich uprawnień. Może jedynie patrzeć i zwracać uwagę, jeśli jego zdaniem coś jest robione źle. Wiemy, że komisarz uwagę zwracał, ale podobno nikt go nie słuchał.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

Wyznaczony na kierownika zawodów pan Nowaczyk kierował się głównie uwagami dyrektora Sparty Krzysztofa Gałandziuka, tłumacząc, że robi to, bo pan Gałandziuk ma największe doświadczenie, gdy idzie o przygotowanie toru na Olimpijskim.

Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej, na razie jest bardzo ostrożny w medialnych wypowiedziach. "Czekamy na dokumenty jury. Na torze widowiska nie było, ale z drugiej strony był on bezpieczny" - pisze nam działacz.

Ekstraliga już jednak na poważnie zajęła się sprawą, a na dniach to samo ma zrobić Komisja Orzekająca Ligi, która przeprowadzi swoje postępowanie. Każde przejście po torze jest nagrywane, więc to, że Sparta miała puszczać mimo uszu uwagi osób funkcyjnych jest podobno dobrze udokumentowane. W spółce zarządzającej rozgrywkami panuje takie przekonanie, że wrocławski klub musi dostać po łapach za to, co zrobił. W końcu regulamin został złamany.

W ciemno można założyć, że linia obrony Sparty będzie taka sama, jak w poprzednich tego typu przypadkach. Wrocławianie mówili wtedy, że dla nich liczy się widowisko. Problem w tym, że tym razem widowiska nie było. Było natomiast bezpiecznie i tego nikt nie może zakwestionować.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Sparta powinna być ukarana za przygotowanie toru?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

 • KACPER.U.L Zgłoś
  Po raz kolejny Hybryda bezczelnie wygrywa z Wuuetesem tym razem wykorzystując Kołodzieja który cytując pismaka zmiażdżył rywali.Ehhhh...chyba ten KSM jak łóżko na gwałt potrzebny:)
  • MarekSG Zgłoś
   Słusznie dowalić potężną karę tak by odechciało się im kombinować i jako pokutę dodatkowo przyjazd na naukę przygotowywania toru do nas do Gorzowa Piotrek Paluch wam wrocławianie
   Czytaj całość
   pokaże jak się robi tor regulaminowy i przede wszystkim bezpieczny wszyscy go chwalą w całej pge ekstralidze
   • smierctyfusomtorun Zgłoś
    no i co im zrobia ,,, nic ,,, taki to swiat ,,, srac sie chce jak sie na to wszystko patrzy , wasi komisarze , sedziowie ,itp, a wszystko idzie pod stolem i kazdemu pasuje co dostal ,,,,, to
    Czytaj całość
    wszystko
    Wszystkie komentarze (44)

    Komentarze (44)

    ×
     Wszystkie komentarze (44)
     PRZEJDŹ NA WP.PL