Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock na prowadzeniu WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Greg Hancock na prowadzeniu

Żużel. RTŻ Rzeszów ma prezesa. Powrót ligowego speedwaya do stolicy Podkarpacia coraz bliżej

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe ma prezesa. Został nim Leszek Gubernat, którego celem będzie przywrócenie Rzeszowa na żużlową mapę Polski. Wkrótce Gubernat ma odbyć spotkania z przedstawicielami miasta i Martą Półtorak.

Został zrobiony kolejny krok w celu powrotu Rzeszowa na żużlową mapę Polski. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe ma prezesa, został nim Leszek Gubernat. Jego głównym zadaniem będzie zgłoszenie klubu do rozgrywek ligowych w sezonie 2020.

Jak poinformował serwis nowiny24.pl, Gubernat pochodzi z Rzeszowa i jest absolwentem wrocławskiej AWF. Ma doświadczenie w biznesie i zarządzaniu. Jego kandydaturę zdaje się popierać miasto, które ma mocniej zaangażować się w finansowanie żużla w stolicy Podkarpacia.

Czytaj także: Ostrów już kiedyś wywiózł zwycięski remis z Rybnika

Gubernat odbył już spotkanie z wiceprezydentem Markiem Ustrobińskim, który prywatnie jest zapalonym fanem speedwaya i leży mu na sercu dobro klubu. Wkrótce nowo wybrany prezes RTŻ-u ma się też spotkać z drugim z wiceprezydentów, Stanisławem Sienką. Do tego planowane są rozmowy z Martą Półtorak i sponsorami.

ZOBACZ WIDEO Cugowski pytany o kontrakt Łaguty z Motorem parsknął śmiechem


RTŻ ma w najbliższym czasie uzyskać członkostwo w Polskim Związku Motorowym. Siedzibą klubu będzie stadion miejski przy ul. Hetmańskiej. Wkrótce ruszy też strona internetowa nowo powstałego podmiotu.

Czytaj także: Dominacja leszczynian w PGE Ekstralidze potrwa

Rzeszowski żużel musi się odrodzić po tym co wydarzyło się ze Stalą Rzeszów. Spółka, której właścicielem był Ireneusz Nawrocki, wygrała rozgrywki 2. Ligi Żużlowej w sezonie 2017, po czym nie otrzymała licencji na starty w Nice 1.LŻ w roku 2018 z powodu problemów finansowych.

Czy klub z Rzeszowa wystartuje w rozgrywkach ligowych w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL