Najnowsze Wyniki/Kalendarz
David Bellego WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: David Bellego

Żużel. Siedmiu wspaniałych: Matic Ivacic cichym bohaterem. Wyróżnienie dla Davida Bellego

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
To był istny nokaut w wykonaniu ZOOleszcz Polonii. Bydgoszczanie dokonali niemożliwego i z nawiązką odrobili 28-punktową stratę z pierwszego meczu. Cichym bohaterem został Matic Ivacic, a w zespole gości na pochwałę zasłużył David Bellego.

Dimitri Berge (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 13+1 (2,3,2*,3,3). Jeszcze dzień wcześniej świętował wraz z Davidem Bellego i Mathieu Tresarrieu złoto wywalczone w FIM Long Track of Nations, a w niedzielę dołożył do swojego dorobku kolejny sukces. Najskuteczniejszy zawodnik spotkania, doznał zaledwie jedynej porażki - w pierwszej serii z Bellego.

Matic Ivacic (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 12+1 (2*,3,3,1,3). Sporo dyskutowano na temat jego obecności w składzie. Słoweniec zastąpił Renego Bacha i jednocześnie mocno podpadł swoim rodakom, rezygnując z udziału w turnieju w Krsko na rzecz treningu w Bydgoszczy. Jak widać ryzyko się opłaciło, a 26-latka można nazwać cichym bohaterem rewanżu.

Kamil Brzozowski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 11+1 (2*,2,3,3,1). Lider bydgoskiej drużyny nie zawiódł. Przez całe spotkanie jechał na swoim poziomie. W biegu nominowanym wyprzedził go co prawda Władimir Borodulin, ale nie wpłynęło to na losy finału.

ZOBACZ WIDEO Vaculik zdradza jak wyglądała męska rozmowa Pedersena z Jensenem

Marcin Jędrzejewski (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 10+2 (3,2*,2*,3,d). Defekt na starcie w ostatnim biegu najprawdopodobniej pozbawił go kompletu punktów. Z drugiej strony, gdyby Dimitri Berge również nie dojechał do mety, wówczas to PSŻ świętowałby awans. Fakty są jednak takie, że Jędrzejewski w dużym stopniu przyczynił się do sukcesu swojej macierzystej drużyny.

David Bellego (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) - 11 (3,3,1,0,2,2). W zasadzie jedyny zawodnik poznańskiej drużyny, który walczył w niedzielnym meczu. Namieszać próbował jeszcze Marcin Nowak, ale to właśnie Francuz długo dawał nadzieję "Skorpionom" na uratowanie awansu. Kto wie, gdyby nie zadyszka w połowie spotkania, być może niemalże w pojedynkę uratowałby wynik.

Mateusz Tonder (ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz) - 7 (3,1,3). Można jedynie żałować, że nie dostał więcej szans w meczu. Z drugiej strony kierownictwo ZOOleszcz Polonii wolało dmuchać na zimne i do samego końca stawiać na seniorów. Jego punkty okazały się niezwykle cenne w kontekście całego dwumeczu.

Marek Lutowicz (Power Duck Iveston PSŻ Poznań) - 2+1 (2,w,0,1*). Pojawił się w zestawieniu nieco z konieczności. Tomasz Orwat i Michał Curzytek po prostu pojechali jeszcze słabsze spotkanie. Należy go jednak pochwalić za dwukrotne pokonanie Orwata na jego domowym torze.

* Siedmiu wspaniałych to wybór najlepszych żużlowców danej kolejki 2. Ligi Żużlowej. Siódemka jest wybierana zgodnie z regulaminem zawodów ligowych. Musi się w niej znaleźć minimum czterech krajowych zawodników i może być maksymalnie jeden "gość".

Czytaj także:
ROW długo czekał na taki awans - po raz piąty był najlepszy na zapleczu. Polonia opuszcza trzeci poziom
Polska wygrała Mecz Narodów w Łodzi. Świetny Jonas Jeppesen

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy uważasz, że Matic Ivacic był cichym bohaterem meczu w Bydgoszczy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL