Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Norbert KrakowiakWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak

Żużel. Norbert Krakowiak bez złamań. Jest szansa na występ w Zielonej Górze

Artur Babicz
Artur Babicz
Norbert Krakowiak nie ukończył niedzielnego meczu pomiędzy Stelmet Falubazem Zielona Góra a forBET Włókniarzem Częstochowa. U młodzieżowca początkowo podejrzewano złamanie po upadku w 2. biegu, jednak badania okazały się bardziej optymistyczne.

Norbert Krakowiak niedzielnych zawodów nie zaliczy do najbardziej udanych. Młodzieżowiec już w biegu juniorskim zaliczył upadek, który uniemożliwił mu nawiązanie rywalizacji w dalszej części meczu. Co prawda, zawodnik próbował jeszcze wystartować w swoim drugim starcie, jednak ze względów na problemy zdrowotne nie zdołał go ukończyć, nie mówiąc już o walce z rywalami. W dalszej części meczu pomiędzy Stelmet Falubazem Zielona Góra a forBET Włókniarzem Częstochowa zastąpował go Damian Pawliczak.

Początkowo wydawało się, że junior Falubazu zaliczył niegroźny upadek, ponieważ szybko wstał i zebrał motocykl, a dzięki temu sędzia nie musiał przerywać biegu. Jednak już chwile po zakończeniu biegu było widać wyraźny grymas bólu na twarzy zawodnika. Jak podawali reporterzy Eleven Sports początkowo podejrzewano u Krakowiaka złamanie palca w lewej dłoni.

Zobacz także:Prezes Motoru spokojny o Łagutę

Jednak po tym jak zawodnik przeszedł kompleksowe badania okazało się, że jego stan zdrowia jest dużo lepszy i obyło się bez złamań i pęknięć kości. Falubaz.com informuje wyłącznie o mocnym stłuczeniu lewej dłoni Norberta Krakowiaka. Podstawowy junior Falubazu najbliższe kilka dni będzie odpoczywał i uczęszczał na zabiegi rehabilitacyjne.

Nie podjęto jeszcze decyzji odnośnie startu Krakowiaka w rewanżowym starciu pomiędzy forBET Włókniarzem Częstochowa a Stelmet Falubazem Zielona Góra. Wszystko jednak wskazuje na to, że zawodnik będzie do dyspozycji trenera Adama Skórnickiego, a wszelkie decyzję odnośnie jego udziału w tym pojedynku zostaną podjęte na kilka dni przed meczem.

Zobacz także:Trudne chwile poznańskich zawodników

Gdyby okazało się, że stan zdrowia Krakowiaka nie pozwala mu na udział w meczu przeciwko forBET Włókniarzowi Częstochowa to w jego miejsce najprawdopodobniej wskoczy Mateusz Tonder. Wychowanek Falubazu z bardzo dobrej strony pokazał się w rewanżowym meczu finału 2. Ligi Żużlowej pomiędzy ZOOleszcz Polonią Bydgoszcz a Power Duck Iveston PSŻ-em Poznań, gdzie w jako gość w barwach Polonii zdobył 7 punktów w trzech startach.

ZOBACZ WIDEO Vaculik zdradza jak wyglądała męska rozmowa Pedersena z Jensenem

Czy Mateusz Tonder powinien zastąpić Norberta Krakowiaka w rewanżowym meczu o brąz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

PRZEJDŹ NA WP.PL