Najnowsze Wyniki/Kalendarz
mecz PGE Ekstraligi we WrocławiuWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: mecz PGE Ekstraligi we Wrocławiu

Bartłomiej Ruta. Szprycą w twarz: Wszystko już wiemy. Szybko nam się ten sezon skończył (felieton)

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Fogo Unia wygrała we Wrocławiu, a forBET Włókniarz zlał u siebie Stelmet Falubaz. Te dwa wydarzenia oznaczają, że medale są już rozdane, mimo że rewanże dopiero przed nami. W lidze już wszystko wiadomo.

"Szprycą w twarz" to cykl felietonów Bartłomieja Ruty, dziennikarza WP SportoweFakty.

***

Doskonale zdaje sobie sprawę, że sport jest nieprzewidywalny. Mam też świadomość ryzyka, jakie niesie za sobą deklarowanie, iż przed ostatnim gwizdkiem wszystko jest przesądzone. Niemniej jednak nie mam wątpliwości, że jeśli w sobotę podczas GP w Cardiff nie dojdzie do tragedii, to w PGE Ekstralidze wszystkie karty zostały rozdane.

Spada Get Well Toruń, awansuje PGG ROW Rybnik. truly.work Stal Gorzów spokojnie obroni się w barażu. Złoto wygraną we Wrocławiu zapewniła sobie Fogo Unia Leszno a brąz forBET Włókniarz Częstochowa, który zlał u siebie Stelmet Falubaz. Rozmiary porażki zielonogórzan dziwią, ale de facto nie powinny, bo Falubaz liczył na finał i mecz pocieszenia jadą niejako za karę. Tam brakuje wiary i chęci do sięgnięcia po brąz.

Czytaj również: Hampel zostanie jednak w Lesznie?

W sezonie 2017 Stelmet Falubaz również miał ambicje na złoto, a skończyło się meczem o brąz z gorzowską Stalą. Pamiętam doskonale te pustki na stadionie podczas meczu rewanżowego w Zielonej Górze. Teraz będzie podobnie albo i jeszcze gorzej. Tym razem derbów nie będzie.

ZOBACZ WIDEO Vaculik zdradza jak wyglądała męska rozmowa Pedersena z Jensenem

Nie będzie też niespodzianki w meczu finałowym. Jasne, że Sparta broni nie złoży. Może też będziemy świadkami sytuacji, gdzie w połowie zawodów to wrocławianie będą bliżej złota. Finalnie jednak Unia nie da sobie wydrzeć triumfu, bo to zbyt mocny i wyrachowany skład. U siebie nie przegrali od ponad dwóch lat (od 6. sierpnia 2017 ze Stalą Gorzów 41:49), a słabszy dzień nawet dwóch zawodników są w stanie obronić. Tu nie będzie niespodzianki.

Poniekąd też rozumiem to, co Betard Sparta robiła z torem przed meczem z Unią. Już sezon zasadniczy pokazał, że w sportowej walce nie mają czego szukać w tej rywalizacji. Tor to była ostatnia deska ratunku, ale na szczęście jury zawodów zachowało się tu przyzwoicie. Nawierzchnia ostatecznie była inna, niż chcieli gospodarze, ale i tak zdecydowanie im sprzyjała. Wynik znamy, a więc to kolejne potwierdzenie mocy leszczynian.

Zobacz także: Baron ostro motywował swój zespół

Jedyne emocje, jakie nam zostały to te związane z Grand Prix oraz ruchami transferowymi. W tym pierwszym wypadku nalegam na nasz naród, na naszych kibiców, aby dać trochę spokoju Bartoszowi Zmarzlikowi. Nasz najlepszy żużlowiec potrzebuje spokojnej głowy, aby utrzymać przewagę nad rywalami. Emil Sajfutdinow i Leon Madsen są w niesamowitym gazie, więc nie będzie mu lekko.

Miałem przyjemność rozmawiać z obydwoma odnośnie tej rywalizacji i zgodnie przyznali, że presja jest na naszym zawodniku i to my Polacy ją mocno wywieramy. Oby nasz lider udźwignął ten ciężar i dał sobie oraz nam te wielką chwilę triumfu na światowym podwórku.

Czy zgadzasz się ze zdaniem autora?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • smok Zgłoś
  Play-offy to lipa. W przyszłości poszerzyć ligę i tylko zasadnicza.
  • Tony 76 Zgłoś
   Leszno skończy Wrocław koncertowo w niedzielę jakieś 50 :40. Co do sezonu jeden z najbardziej nudnych jeśli chodzi o walkę o medale. Dobrze, że Motor namieszał w lidze, bo w ogóle
   Czytaj całość
   byłoby w tym roku nudno jak nie wiem co... Co do systemu, już dawno powinno być wprowadzone play offy na zasadzie każdy z każdym dolna i górna czwórka. Sezon byłby ciutkę dłuższy a kibice wszystkich drużyn mieliby co oglądać. Obecny system rozgrywek zaora żużel w ciągu najbliższych 5 lat w Polsce, już widać gołym okiem co się dzieje z dyscypliną.
   • ADAS_UL Zgłoś
    Autor porusza kilka tematów, a ankieta pyta "Czy zgadzasz się ze zdaniem autora?"... w większości, te ankiety są debilne
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL