Najnowsze Wyniki/Kalendarz
prezydent Rybnik Piotr Kuczera, obok wiceprezes ROW-u Maciej Kołodziejczyk WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: prezydent Rybnik Piotr Kuczera, obok wiceprezes ROW-u Maciej Kołodziejczyk.

Żużel. Prezydent Rybnika przegrał zakład z wiceprezesem PGG ROW-u. Czeka go praca w warsztacie klubowym

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przed sezonem prezydent Rybnika założył się z wiceprezesem PGG ROW-u o to czy klub awansuje do PGE Ekstraligi. "Rekiny" wjechały do elity, a sternik miasta przegrał zakład, więc Piotr Kuczera będzie musiał przepracować dzień w warsztacie klubowym.

Piotr Kuczera jest wielkim fanem speedwaya i regularnie pojawia się na meczach PGG ROW-u Rybnik. Dlatego przed startem tegorocznych rozgrywek Nice 1.LŻ sternik miasta z przyjemnością założył się o to czy "Rekiny" awansują do PGE Ekstraligi i chciał nawet ten zakład przegrać.

Stawka była wysoka. Wiceprezes Maciej Kołodziejczyk, w przypadku braku awansu PGG ROW-u, miał przepracować dzień w rybnickich służbach komunalnych. Za to prezydent Rybnika zobowiązał się do przepracowania jednego dnia w warsztacie "Rekinów" na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Czytaj także: Tak PGG ROW Rybnik fetował awans do PGE Ekstraligi

Ponieważ PGG ROW pokonał w niedzielę Arged Malesa TŻ Ostrovię w wielkim finale Nice 1. LŻ i powrócił do najlepszej ligi świata, to Kuczera przegrał zakład. "Mimo przeciwności losu awansowaliśmy jednak do PGE Ekstraligi, a więc czeka pana dniówka w naszym klubowym warsztacie" - przypomniał Kołodziejczyk prezydentowi w mediach społecznościowych.

Na odpowiedź gospodarza miasta długo nie trzeba było czekać. "Słowo się rzekło, z przyjemnością" - odpowiedział Kuczera.

Czytaj także: Kacper Woryna nie zamierza niczego deklarować

Kuczera w niedzielę był obecny na wielkim finale Nice 1. LŻ i świętował awans razem z drużyną "Rekinów". Po zakończeniu spotkania w rozmowie z dziennikarzami zapewniał, że miasto zrobi wszystko, aby zapewnić finansowanie żużla w Rybniku na wysokim poziomie. - Wystarczy popatrzeć na ten pełen stadion ludzi i niesamowitą atmosferę, jaką na nim oglądaliśmy przez cały sezon - mówił.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

Czy PGG ROW Rybnik po awansie do PGE Ekstraligi zbuduje konkurencyjny skład?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL