Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Josh GrajczonekWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Josh Grajczonek

Żużel. Premiership. Ważne zwycięstwo Poole Pirates. Bardzo dobry mecz Grajczonka

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Po meczu pełnym wymiany ciosów Poole Pirates pokonało w poniedziałkowy wieczór Ipswich Witches 51:39 i dalej może liczyć na zwycięstwo w rundzie zasadniczej Premiership. Gospodarzy do wygranej poprowadził Josh Grajczonek.

W poniedziałkowy wieczór przy Wimborne Road aż dziewięć biegów kończyło się podwójnymi wygranymi. Goście z Ipswich dzielnie walczyli o choćby punkt do ligowej tabeli, który dawałby im szanse na wyższe miejsce niż czwarte na koniec rundy zasadniczej, lecz ostatecznie zabrakło im nabojów i tak naprawdę lidera z prawdziwego zdarzenia. Takiego mieli za to gospodarze, bo Josh Grajczonek, który w niedzielę świętował w Polsce awans do Nice 1. Ligi Żużlowej, jako jedyny jeździec w całym spotkaniu zapisał przy swoim nazwisku dwucyfrowy dorobek.

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel na świecie. Leicester Lions z Tarczą Championship. Argentyńczyk wrócił po 19 latach na tor

Nieco słabiej zaprezentowali się dwaj inni Australijczycy. Brady Kurtz i Jack Holder mieli swoje kłopoty, lecz nie sposób nie docenić ich bardzo ważnej wygranej 4:2 w wyścigu trzynastym, gdy pokonali Nielsa Kristiana Iversena i Daniela Kinga. Dla Wiedźm najwięcej "oczek" zdobyli Richard Lawson i Chris Harris. Brak tego drugiego w ostatnim biegu, gdy beniaminek miał szansę na punkt meczowy, to zaskoczenie. W kluczowym momencie zawiódł jednak Iversen, który został wykluczony za zbyt ostre starcie z Grajczonkiem.

Poole czeka jeszcze zaległy wyjazd na mecz do King's Lynn. Jeśli tam wygra, triumfuje w fazie zasadniczej Premiership kosztem Swindon Robins.

ZOBACZ WIDEO Cugowski pytany o kontrakt Łaguty z Motorem parsknął śmiechem

Punktacja:

Poole Pirates - 51
1. Brady Kurtz - 5 (0,2,0,3)
2. Nicolas Covatti - 8+1 (3,1*,3,1)
3. Nicolai Klindt - 7 (3,3,1,w)
4. Josh Grajczonek - 12+1 (2*,1,3,3,3)
5. Jack Holder - 8+1 (1,1,3,1,2*)
6. Tomas H. Jonasson - 6+1 (3,0,2*,1)
7. Ricky Wells - 5+2 (2*,0,2*,1)

Ipswich Witches - 39
1. Niels Kristian Iversen - 7 (2,2,1,2,w)
2. Cameron Heeps - 1+1 (1*,w,0,0)
3. Chris Harris - 8+1 (0,2*,3,3)
4. Richard Lawson - 9+1 (1,3,2*,2,1)
5. Daniel King - 7+1 (2*,3,2,0)
6. James Sarjeant - 2+1 (0,0,0,2*)
7. Jake Allen - 5 (1,3,1,0)

Bieg po biegu:
1. (59,41) Covatti, Iversen, Heeps, Kurtz - 3:3 - (3:3)
2. (60,78) Jonasson, Wells, Allen, Sarjeant - 5:1 - (8:4)
3. (60,75) Klindt, Grajczonek, Lawson, Harris - 5:1 - (13:5)
4. (60,72) Allen, King, Holder, Wells - 1:5 - (14:10)
5. (60,53) Klindt, Iversen, Grajczonek, Heeps (w/u) - 4:2 - (18:12)
6. (60,60) King, Kurtz, Covatti, Sarjeant - 3:3 - (21:15)
7. (61,09) Lawson, Harris, Holder, Jonasson - 1:5 - (22:20)
8. (61,41) Covatti, Wells, Allen, Heeps - 5:1 - (27:21)
9. (60,66) Grajczonek, King, Klindt, Sarjeant - 4:2 - (31:23)
10. (60,94) Harris, Lawson, Covatti, Kurtz - 1:5 - (32:28)
11. (61,88) Holder, Jonasson, Iversen, Heeps - 5:1 - (37:29)
12. (xx,xx) Harris, Sarjeant, Wells, Klindt (w/u) - 1:5 - (38:34)
13. (61,28) Kurtz, Iversen, Holder, King - 4:2 - (42:36)
14. (61,25) Grajczonek, Lawson, Jonasson, Allen - 4:2 - (46:38)
15. (62,03) Grajczonek, Holder, Lawson, Iversen (w/su) - 5:1 - (51:39)

Sędzia: Craig Ackroyd
NCD: 59,41 s. - uzyskał Nicolas Covatti w biegu 1.

Premiership

MDrużynaMPktZRP+/-
1.Swindon Robins24501419+153
2.Poole Pirates23481427+48
3.Wolverhampton Wolves244212111+45
4.Ipswich Witches244211211-37
5.Belle Vue Aces244112111+10
6.King's Lynn Stars233192120
7.Peterborough Panthers24206117-219

Czy Poole Pirates wygra rundę zasadniczą Premiership?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL