Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki wyprzedza Taia WoffindenaWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki wyprzedza Taia Woffindena

Żużel. Kontrowersja we Wrocławiu. Demski twierdzi, że Meyze powinien wykluczyć Pawlickiego (ranking sędziów)

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Błąd Krzysztofa Meyze w finale PGE Ekstraligi? Leszek Demski uważa, że sędzia niewłaściwie zinterpretował wydarzenia z wyścigu czwartego, kiedy na tor upadł Maciej Janowski. Arbiter zarządził wtedy powtórkę w pełnym składzie.

Ranking sędziów rozpoczynamy od meczu Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno. Krzysztof Meyze był prawie bezbłędny. Jedyna kontrowersja to wyścig czwarty, który został powtórzony w pełnym składzie. Piotr Pawlicki pojechał nieco dłużej wyprostowanym motocyklem i na tor upadł Maciej Janowski. Leszek Demski w magazynie PGE Ekstraligi stwierdził, że z powtórki należało wykluczyć zawodnika Fogo Unii, bo nikt nie utrudniał mu jazdy, a ten mimo to poszerzył tor rywalowi.

CZYTAJ WIĘCEJ: One man show. Krzysztof Mrozek doda kolorytu PGE Ekstralidze (komentarz)

Osobna kwestia to stan wrocławskiego toru, który został odebrany tuż przed godziną startu zawodów. Jednak w tym przypadku trudno w tej chwili stwierdzić, jakie zalecenia były kierowane w kierunku gospodarzy i jak wyglądała ich realizacja. Całą sprawę ma wyjaśnić Komisja Orzekająca Ligi. Za pierwszy finał PGE Ekstraligi sędzia Meyze otrzymuje od nas czwórkę.

Maksymalna ocena dla Pawła Słupskiego, który prowadził mecz forBET Włókniarz Częstochowa - Stelmet Falubaz Zielona Góra. Sędzia nie popełnił w tym spotkaniu żadnego błędu. Arbitrowi pracę utrudniały awarie maszyny startowej, ale dobrze sobie z tym poradził. Na plus zwłaszcza sytuacja z wyścigu dwunastego. Sędzia wyłapał, że taśma poszła w górę nierówno i zarządził powtórkę. To była słuszna decyzja.

Ranking sędziów PGE Ekstraligi:

MiejsceSędziaMeczeŚrednia not
1.Paweł Słupski115,55
2.Krzysztof Meyze135,31
3.Artur Kuśmierz85,25
4.Michał Sasień95,17
5.Piotr Lis85,13
6.Remigiusz Substyk74,93
7.Jerzy Najwer63,92


SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

Czy Piotr Pawlicki zasłużył na wykluczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • KOLEJARZ FAN Zgłoś
  Demski zinterpretowal to tak że mogl go sędzia wykluczyć ale skorzystał z prawa powtórki w 4. I ja się z tym zgadzam że zastosowano ten przepis a nawet w moje= ocenie bylato decyzja
  Czytaj całość
  jedyna z poprawnych. Cała akcja wydarzyła się przedemna bo w tym miejscu oglądałem mecz i ja tam nie widziałem jakiejkolwiek premedytacji Piotra. Poprostu szli równo w wejście mimo że Piotr przegrał minimalnie start, lepszy miał dojazd od janosia. Na wejściu było mega przyczepnie taka mała guma i to spowodowało że delikatnie szerzej wyniosło go. Niebezpiecznie szczególnie było tam w pierwszej serii startów. Później Woofinden miał też tam problemy jak nosiło go tam po płocie nieatakowany przez nikogo. To poklosie przygotowania toru, ale taki Panowie odebrali do jazdy i kazali jechać więc powtórka w 4 to najsprawiedliwsza decyzja. A jeśli ktoś twierdzi że Pawlicki specjalnie pojechał z Maciejem jakby nie było swoim ziomalem to jest to naciagana teoria. Zamknijmy ten temat bo ja tu nie widzę żadnego problemu.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Przed zawodami zawsze tor odbiera sędzia, komisarz,oraz osoby chodzące po torze.Nigdy nie będzie tor tak jak stół .Zawsze są niedociągnięcia też nikomu nigdy nie dogodzi,Tor został
   Czytaj całość
   odebrany przed zawodami próba też musiała być ,wszystko odbyło się regulaminowo .Centrala nie powinna szukać dziury, Mamy przed sobą drugą odsłonę finału Wrocławianie też mogą mieć pretensję do toru w Lesznie.Mogą znów być problemy ,Jak to już przerabiano nie jeden raz. Zależności jak kto na ten incydent co się wydarzył w feralnym biegu będzie interpretował ,Zdania mogą być różne.Jeżeli sędzia sędziów kwestionuje to należy sędziego ukarać nie tylko karze się zawodników kluby .Wszyscy powinni być traktowani jednakowo według regulaminu.Obiektywnie patrząc na to wydarzenie w tym biegu według mnie sędzia postąpił dobrze.
   • Jacek Hoffmann Zgłoś
    Jakby nie było też uważam że mimo wszytko słuszna decyzja sędziego o powtórzeniu biegu w czterech. Ciekaw jestem jedynie co na to Piotruś P. najbardziej czysto jeżdżący zawodnik na
    Czytaj całość
    świecie!!! Pewnie powie zaraz że to nie on jechał tylko Bartek przebrał się w jego kevlar, założył jego kask i wskoczył na jego motocykl bo tylko Bartek jeździ ostro wywozi kolegów i zamyka ploty!!!!
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL