Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon MadsenWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Leon Madsen

Żużel. Grand Prix. Leon Madsen: Cała Polska oczekuje, że Bartek zdobędzie tytuł

Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Leon Madsen stracił dystans do lidera cyklu GP w ostatnim turnieju. - Odczuwałem sporo bólu w kostce, a w połączeniu z trudnym torem nie było lekko - komentuje. - Teraz cała presja jest jednak na Zmarzliku.

Leon Madsen od początku tegorocznego cyklu Grand Prix zajmuje miejsce w czołówce. Duńczyk przez długą część cyklu liderował, ale ostatni turniej w Vojens mu nie wyszedł. - Odczuwałem sporo bólu w kostce. To było związane z moją kontuzją. Miałem blokadę, ale i tak czułem ból - mówi nam żużlowiec (o kontuzji zawodnika więcej przeczytasz TUTAJ).

- Podczas ostatniego turnieju W sytuacji, kiedy tor był trudny, to nie było komfortowe. Teraz miałem dwa tygodnie na leczenie i wierzę, że w Cardiff będę naładowany świeżą energią. Dam z siebie wszystko i będę walczył bardzo mocno podczas tego turnieju - zapowiada.

Liderem cyklu jest obecnie Bartosz Zmarzlik. Nasz reprezentant ma 9 punktów przewagi nad drugim Emilem Sajfutdinowem i 12 nad Madsenem. Dawno nie mieliśmy złotego medalu IMŚ w takim zasięgu. - Cała Polska oczekuje, że Bartek zdobędzie tytuł. To na nim spoczywa największa presja i może popełniać błędy -komentuje Madsen.

Czytaj również: ranking juniorów PGE Ekstraligi

Duńczyk z obiektywizmem patrzy na najbliższą rundę, która odbędzie się na wyspach brytyjskich. - Cardiff będzie na pewno podobnym torem do Warszawy. W obu przypadkach mówimy o torach jednodniowych, a w waszej stolicy udało mi się wygrać. Będę tam zmotywowany i o wiele bardziej zdrowy niż w poprzednim turnieju, a jak to się skończy, pokaże czas - zakończył Leon Madsen.

ZOBACZ WIDEO: "Druga połowa". Druga młodość Peszki i Brożka. Weterani podbijają PKO EkstraklasęPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Leon Madsen zajmie wyższe miejsce w GP niż 3?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL