Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Siergiej ŁogaczowWP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow

Żużel. PGG ROW musi kupić juniora. Prezes Mrozek może być prekursorem zmian

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
ROW Rybnik awansował do PGE Ekstraligi, ale z głośnymi transferami będzie problem. Na rynku nie ma gwiazd. W dodatku słabo prezentuje się formacja juniorska. - Muszą postawić na młodych, gniewnych i wyjątkowo kupić juniora - twierdzi Marian Maślanka.

PGG ROW nie będzie mieć łatwego zadania w okresie transferowym, bo rynek jest ubogi. To wcale nie oznacza jednak, że rybniczanie spadną z hukiem z PGE Ekstraligi. - Spokojnie. Na rynku jest jeszcze kilku zawodników. Może nie tych z największymi nazwiskami, bo te karty zostały rozdane - mówi nasz ekspert Marian Maślanka. - Uważam jednak, że trzeba postawić na młodych, walecznych i głodnych sukcesów - dodaje były prezes Włókniarza Częstochowa.

Wszystko wskazuje na to, że prezes Krzysztof Mrozek pójdzie właśnie w tym kierunku. W klubie na pewno zostanie Kacper Woryna. To samo powinni zrobić Daniel Bewley, Siergiej Łogaczow i Troy Batchelor. Ten ostatni do najmłodszych zawodników wprawdzie nie należy, ale ma za sobą bardzo udany sezon, którym zapracował sobie na kontrakt w Rybniku. - Jeśli ten model wypali, to prezes ROW-u będzie prekursorem zmian, które powinny nastąpić w PGE Ekstralidze. W najlepszej lidze świata brakuje świeżej krwi. Rybniczanie chcą wprowadzić całkiem sporo nowych twarzy. Jestem wielkim zwolennikiem takich rozwiązań - podkreśla Maślanka.

Zobacz także: Co będzie, jeśli Ostrovia pokona truly.work Stal Gorzów? Prezes niczego nie wyklucza

Jednak ROW z całą pewnością nie utrzyma się w elicie, jeśli nie przeprowadzi żadnych transferów. O gwiazdach raczej nie będzie mowy, ale rybniczanie powinni pokusić się o mądre uzupełnienie składu. - Ze ściągnięciem wyrazistego lidera może być problem. Na miejscu jest jednak Kacper Woryna, który powinien dojrzeć już do tej roli. Moim zdaniem ROW powinien wykonać dwa transfery na pozycjach seniorskich - tłumaczy Maślanka.

Na ten moment największym problemem rybniczan wydaje się formacja młodzieżowa. Starty w gronie juniorów kończy Robert Chmiel. Pozostali juniorzy mają potencjał, ale PGE Ekstraliga będzie dla nich dużym wyzwaniem. Jakie jest wyjście z tej sytuacji? - Na pytanie szkolić, czy kupić odpowiadam: jedno i drugie. ROW powinien wyjątkowo kupić juniora i nadal pracować z młodzieżą. To wcale nie byłaby zmiana strategii, ale jednorazowy ruch. W Rybniku są perełki, ale ich rozwój wymaga czasu. A PGE Ekstraliga jest tu i teraz. Trzeba zatem zadziałać - podsumowuje Maślanka.

Zobacz także: Jak będzie wyglądać Unia Tarnów w sezonie 2020? Prezes zdradził koncepcję składu

ZOBACZ WIDEO Chińczycy chcieli aresztować Buczkowskiego. Za brak wizy

Czy PGG ROW Rybnik powinien wzmocnić formację juniorską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL