Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Słupski, Antonio LindbaeckWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Paweł Słupski, Antonio Lindbaeck.

Żużel. GKM miał pomysł na szóstego seniora, ale Lindbaeck raczej odejdzie. Teraz czas na plan B

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Działacze MRGARDEN GKM-u zatrzymali czterech seniorów i pozyskali Nickiego Pedersena. Później chcieli się zabezpieczyć i przekonać do pozostania w klubie Antonio Lindbaecka. Raczej nic z tego nie wyjdzie. Klub ma teraz inny pomysł.

Już wcześniej pozostanie w Grudziądzu zadeklarowali Artiom Łaguta, Przemysław Pawlicki, Krzysztof Buczkowski i Kenneth Bjerre. Później klub osiągnął porozumienie z Nickim Pedersenem i miał piątkę seniorów. GKM po sprowadzeniu Duńczyka nie chciał się jednak rozstawać z Antonio Lindbaeckiem. Działaczom zależało, żeby Szwed został i rywalizował o miejsce w składzie. Gdyby ich plan wypalił, to byliby doskonale zabezpieczeni w przypadku kontuzji.

Coraz więcej wskazuje na to, że nic z tego jednak nie wyjdzie. Na rynku nie ma zbyt wielu wartościowych zawodników, a kilka klubów jest w potrzebie. W związku z tym Lindbaeck nie może narzekać na brak ofert. Najlepszą miał otrzymać ze Stelmetu Falubazu Zielona Góra.

Zobacz także: Tadeusz Zdunek: Plan na drużynę na nowy sezon jest gotowy (wywiad)

Co w tej sytuacji zrobią grudziądzanie? Z naszych informacji wynika, że poszukiwań szóstego zawodnika nie będzie. W klubie jest Roman Lachbaum, który pokazał się z niezłej strony podczas ostatniego meczu ze Speed Car Motorem Lublin. GKM da mu kolejną szansę. W klubie nie zostanie raczej Patryk Rolnicki, który kończy starty w gronie juniorów i idealnie pasowałby pod numery 8 i 16. Wychowanek Unii Tarnów prawdopodobnie zdecyduje się na jazdę w niższej klasie rozgrywkowej, gdzie powinien liczyć na regularne występy. Wszystko wskazuje zatem na to, że seniorskie zestawienie GKM-u zostało już skompletowane.

Zobacz także: Grand Prix. Bartosz Zmarzlik: Wstrzymajmy się z wieszaniem medali! Dam z siebie 110 proc.

ZOBACZ WIDEO Dyrektor Sparty wyjaśnia: Czepiają się nas o tor, ale nie robimy nic złego

Czy GKM awansuje w przyszłym sezonie do fazy play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (31):

Wszystkie komentarze (31)

Komentarze (31)

    Wszystkie komentarze (31)
    PRZEJDŹ NA WP.PL