Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas H Jonasson na prowadzeniuWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Tomas H. Jonasson na prowadzeniu.

Żużel. Przyszłość Polonii Piła niepewna. Wszystko w rękach prezydenta miasta

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Euro Finannce Polonię Piła. Klub żużlowy boryka się z problemami finansowymi, a jego dalsze funkcjonowanie uzależnione jest od decyzji władz miasta. Do kluczowych rozmów ma dojść w przyszłym tygodniu.

W sezonie 2018 Euro Finannce Polonia Piła spadła z Nice 1.LŻ i wylądowała na najniższym szczeblu rozgrywek. Pilski klub popadł przy tym w ogromne tarapaty finansowe, a niesłowni działacze musieli odejść z klubu. Rok 2019 był dla zatem dla pilan nowym otwarciem.

Polonia otarła się o fazę play-off 2. Ligi Żużlowej, bo zakończyła rozgrywki na piątym miejscu. Przyszłość klubu stoi jednak pod znakiem zapytania.

Czytaj także: Tai Woffinden mógł być sparaliżowany

- Nakreśliliśmy plan dwuletni, więc wierzę, że miasto i sponsorzy, bo o tym też trzeba powiedzieć, oraz kibice wesprą budżet klubu na podobnym poziomie co w tym roku. Wówczas o przyszłość będę spokojny. Jeżeli tutaj miałoby się coś zmienić, no to będzie trzeba się mocno zastanowić nad przyszłością - powiedział wiceprezes Remigiusz Kaja w rozmowie z serwisem asta24.pl.

ZOBACZ WIDEO: Wszystkie karty rozdane? Unia może mrozić szampana. Zapowiedź rewanżowych meczów o złoto i brąz w PGE Ekstralidze


Do spotkania pilskich działaczy z władzami miasta ma dojść 24 września. Udział w nim mają wziąć również sponsorzy. Sternicy Polonii liczą, że prezydent Piły wesprze klubowy budżet na identycznym poziomie jak w sezonie 2019. Do kasy wpłynął łącznie milion złotych.

Czytaj także: Sajfutdinow kontra Woffinden. Ważny weekend obu żużlowców

W przypadku braku wsparcia ze strony miasta lub znaczącego obniżenia dofinansowania, działacze mogą podjąć decyzję o zakończeniu działalności klubu.

Czy żużel w Pile zostanie uratowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Goldi Zgłoś
  Moze THJ do Bydzi?
  • darek pe Zgłoś
   Trzeba ratować klub, bo nie ma innego wyjścia. Brak sportu całkiem dobije miasto, dlatego prezydent nie może sobie na to pozwolić.
   • Marco Polonia Zgłoś
    Jeśli wszystko zależy od kaprysu władz miasta to żle to wróży klubowi. To bardzo niepokojące że ciągle ciężaru utrzymania klubu nie są w stanie wziąć na siebie szeroko pojęci
    Czytaj całość
    sponsorzy. Miasto ma wiele wydatków i bez problemu znajdzie uzasadnienie dla odmowy dotowania pilskiego żużla. Ciężki los Pilskiego kibica bo z jesienią przychodzi lęk o to czy wiosną zawarczą silniki na stadionie, czy zacznie powstawać nowe osiedle.
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL