Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ProtasiewiczWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz.

Żużel. Piotr Protasiewicz zabrał głos na temat przyszłości. Ważna deklaracja

Dawid Borek
Dawid Borek
- Sprawa jest oczywista: zostaję w Falubazie na sezon 2020 - mówi Piotr Protasiewicz. Zapewnia, że nie ma tematu jego transferu do Polonii Bydgoszcz.

Kapitana Stelmet Falubazu Zielona Góra zaczęto łączyć z transferem do ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz, gdy Jerzy Kanclerz powiedział o telefonie od Piotra Protasiewicza. Ten faktycznie był, z tym, że w zupełnie innej sprawie.

- Oszem: oddzwaniałem do pana Kanclerza, bo wcześniej do mnie dzwonił, a ja nie odebrałem telefonu. Oddzwoniłem, bo zapraszał mnie na turniej, który zaplanowano w Bydgoszczy na 6 października. Niestety podziękowałem, bo wtedy będę z synem we Włoszech - wyjaśnia Protasiewicz.

- Zaprosił mnie na kawę, jeśli będę w Bydgoszczy, a że z tym miastem łączą mnie sprawy prywatne i inwestycyjne, siłą rzeczy tam jestem. Nie dzwoniłem do klubu z prośbą o kontrakt - zapewnia Protasiewicz.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. W weekend czeka nas wielka, żużlowa uczta! Zobacz magazyn "Speedway+"

Przypomnijmy, że 44-latek startował w barwach bydgoskiego klubu w latach 1997-2002 i 2005-2006. Później wrócił do macierzy. W Stelmet Falubazie jeździ nieprzerwanie od 2007 roku. I póki co to się nie zmieni.

- Nie wiem, czy coś pozmieniało się od ubiegłego tygodnia, ale jestem po rozmowie z prezesem i sprawa jest oczywista: zostaję w Falubazie na sezon 2020 - podkreśla Piotr Protasiewicz.

W tym sezonie PGE Ekstraligi Protasiewicz notował średnio 1,512 punktu na wyścig. Z takim rezultatem został sklasyfikowany dopiero na 34. miejscu w rankingu najskuteczniejszych żużlowców najlepszej ligi świata.

Zobacz też:
Maciej Kmiecik: Juniorzy dali nadzieję Falubazowi na przyszłość. Roszady trzeba zrobić wśród seniorów (komentarz)
Żużel. PGE Ekstraliga. Festiwal upadków w szóstym wyścigu meczu o brąz. Falubaz zdziwiony. Miedziński wściekły

Czy w przyszłym sezonie Protasiewicz poprawi swoją średnią w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

 • Bartosz Łata Zgłoś
  Pepe jest już żywą legendą.Piszecie że powinien odejść ale nawet kiedy walczy o miejsca 2- 4 pozwala to na swobodną jazdę zawodnika na prowadzeniu.dla mnie Falubaz bez Protasa to już
  Czytaj całość
  nie będzie to samo...
  • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
   Prezes Goliński mówił, że należy się spodziewać dwóch nowych twarzy. Póki co wydaje się, że dojdzie do wymiany na linii Pedersen - Lindbaeck. Kim jest ten drugi zawodnik, który
   Czytaj całość
   zostanie zastąpiony skoro Pepe potwierdzony, Dudek, Vaculik nie do ruszenia? Pozbycie się Jensena byłoby fatalnym błędem Falubazu, tym bardziej że nie ma na rynku zbyt wielu zawodników do wzięcia na wyższym poziomie. Chyba, że prezes ma na myśli wzmocnienie pod 8/16 typu Lambert?
   • Paweł75... Zgłoś
    Ekstraligę mógłby chyba faktycznie odpuścić, ale co początek sezonu to sam przyznaje, że to będzie ten jego najlepszy.... i tak od lat....
    Wszystkie komentarze (34)

    Komentarze (34)

     Wszystkie komentarze (34)
     PRZEJDŹ NA WP.PL