Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław Hampel (w kasku czerwonym)WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Na zdjęciu: Jarosław Hampel (w kasku czerwonym)

Żużel. Fogo Unia - Betard Sparta: kontrowersje w finale PGE Ekstraligi. Jarosław Hampel mistrzem czołgania

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jarosław Hampel zdobył 5 punktów i bonus, przyczyniając się do wygranej Fogo Unii Leszno nad Betard Spartą Wrocław w finale PGE Ekstraligi. Cieniem na występ Hampela kładzie się jego zachowanie pod taśmą w kolejnych wyścigach.

Fogo Unia Leszno rozgromiła Betard Spartę Wrocław 59:31 w finale PGE Ekstraligi. Leszczynianie po raz trzeci z rzędu zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski. W niedzielę cała drużyna "Byków" pojechała na wysokim poziomie i zasłużyła na brawa. Nie obyło się jednak bez kontrowersji.

Jarosław Hampel skończył niedzielne zawody z 5 punktami i bonusem na koncie. Doświadczony żużlowiec w swoim stylu czołgał się pod taśmą i próbował nabrać sędziego. Już po pierwszym wyścigu otrzymał upomnienie za utrudnianie startu. To samo robił jednak w drugiej i trzeciej serii startów, ale Krzysztof Meyze tego nie dostrzegł i nie wykluczył Hampela.

Czytaj także: Mateusz Szczepaniak otwarty na PGE Ekstraligę

- Trzeci wyścig i trzecie czołganie się Jarka. Jeśli zawodnik rusza się pod taśmą, to sędzia powinien go uważnie obserwować - skomentował w nSport+ Leszek Demski, szef polskich sędziów.

ZOBACZ WIDEO Cugowski pytany o kontrakt Łaguty z Motorem parsknął śmiechem

- Taki bieg powinien być przerwany, bo Jarek w tych sytuacjach zyskał i powinien zostać wykluczony. Po zakończeniu wyścigu nie da się cofnąć czasu, nie można już wykluczyć zawodnika - dodał Demski.

Jako że mecz w Lesznie zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy, to przymknięcie oka na zachowanie Hampela pod taśmą nie miało większego wpływu na losy złotego medalu DMP. Gdyby jednak wynik oscylował w okolicach remisu, na Krzysztofa Meyze spadłaby lawina krytyki za wypaczenie losów tytułu.

Czytaj także: Bech i Gomólski zostają w Gdańsku na kolejny sezon

- To najgorszy sezon w mojej karierze. Zimą będzie dużo pracy, kombinowania co zrobić ze sprzętem. Jednak to jest temat na później, teraz cieszmy się tytułem - mówił z kolei o swojej postawie w tym sezonie Hampel podczas transmisji w nSport+.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy sędziowie powinni zwracać większą uwagę na starty Jarosława Hampela?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Alaska Zgłoś
  Demski jest niedouczony!!! Nie ma racji Demski, że po zakończeniu wyścigu nie da się cofnąć czasu, nie można już wykluczyć zawodnika. Zawodnik może zostać wykluczony z wyścigu przez
  Czytaj całość
  sędziego w kilku przypadkach, ściśle określonych regulaminem. Na przykład w/dubl. - zdublowanie (zawodnik prowadzący wyprzedza ostatniego zawodnika, znajdującego się jeszcze na poprzednim okrążeniu). O wykluczeniu decyduje jednoosobowo sędzia ! W przypadku, gdy zawody są obserwowane przez kamery telewizyjne, przed podjęciem decyzji sędzia ma prawo do obejrzenia powtórki biegu z zapisu filmowego.
  • Alaska Zgłoś
   [quote]Po zakończeniu wyścigu nie da się cofnąć czasu, nie można już wykluczyć zawodnika - dodał Demski.[/quote] Po zakończonym biegu można mu dać 2. żółtą kartkę, co
   Czytaj całość
   równałoby się wykluczeniem.
   • VivaUL vol.2 Zgłoś
    Najsłabsze ogniwo w Drużynie...Dziwię się,że w ogóle pozwolono mu wrócić.No ale skoro tak,to czas minął.Brady,Domin i Smyku a nie asekuracyjny rekonwalescent bez widoków na
    Czytaj całość
    przyszłość.Życie...
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

    ×
     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL