Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019.

Żużel. Szykuje się zmiana na stanowisku trenera kadry. PZM czeka na odpowiedź Dobruckiego

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Wszystko wskazuje na to, że Marek Cieślak już nie będzie trenerem kadry. W PZM mówią, że reprezentacja nie zrealizowała celu, bo nie zdobyła złota w SoN, a poza tym w związku panuje przekonanie, że potrzeba świeżej krwi.

Kontrakt Marka Cieślaka na prowadzenie reprezentacji Polski wygasa w tym roku. Wiele wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. W PZM mówią, że szkoleniowiec ma już 70 lat, a poza tym Biało-Czerwoni pod jego wodzą nie zrealizowali celu na ten sezon, czyli nie zdobyli złotego medalu w Speedway of Nations.

Od kilku tygodni jest gorąca linia między PZM a trenerem kadry juniorów Rafałem Dobruckim, bo to on miałby być następcą Cieślaka. Jeśli strony ustalą wszystkie szczegóły, a z naszych informacji wynika, że Dobrucki jest skłonny podjąć się prowadzenia kadry seniorów, to wtedy zmiana stanie się faktem.

Czytaj także: W Falubazie szykują się trzy zmiany

Wydaje się, że pomysł związku na zmianę trenera nie mógł przyjść w lepszym momencie. W końcu Cieślak też od pewnego czasu mówi, że w ostatnim czasie rola szkoleniowca kadry uległa zmianie, bo nie ma już DPŚ, a możliwości taktyczne w trakcie SoN są niewielkie.

Dodajmy, że zmiana roli Dobruckiego oznacza, że PZM będzie prawdopodobnie szukał nowego trenera dla juniorów. Kilka lat temu honorowy prezes związku Andrzej Witkowski miał wizję, by był nim Piotr Protasiewicz. Problem w tym, że na razie jest on czynnym zawodnikiem.

Czytaj także: Jakie zmiany w tabeli biegowej PGE Ekstraligi?

ZOBACZ WIDEO: Trener ROW-u zdradza, kto z obecnego składu dostanie szansę w Ekstralidze

Czy PZM powinien zmienić trenera kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (28):

Wszystkie komentarze (28)

Komentarze (28)

×
    Wszystkie komentarze (28)
    PRZEJDŹ NA WP.PL