Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Żużel. Zielonogórska policja zatrzymała sześciu chuliganów. Grozi im nawet więzienie

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Zielonogórska policja ustaliła tożsamość i zatrzymała sześciu chuliganów, którzy podczas meczu Stelmet Falubaz Zielona Góra - truly.work Stal Gorzów odpalili race. Teraz grozi im nawet więzienie.

"Podczas meczu żużlowego pomiędzy Stelmet Falubaz Zielona Góra a truly.work Stal Gorzów, który odbył się 28 lipca na stadionie przy ul. Wrocławskiej w sektorze kibiców zielonogórskiej drużyny odpalone zostały race. Policjanci z Wydziału Kryminalnego jeszcze po meczu zatrzymali jednego z mężczyzn odpowiedzialnych za ten czyn. W kolejnych tygodniach, dzięki rozpoznaniu i pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali kolejnych pięciu mężczyzn. Ostatni został zatrzymany w miniony piątek (20 września)" - czytamy na stronie internetowej lubuska.policja.gov.pl.

Czytaj także: Zobacz makabryczny upadek Gały i Pieszczka. Kaski były roztrzaskane (wideo)

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące wnoszenia i posiadania materiałów pirotechnicznych na imprezie masowej. Jeden z nich usłyszał taki zarzut dwukrotnie - ponieważ w dniu zatrzymania 11 sierpnia miał przy sobie noże, których wnoszenie na imprezę masową także jest niedozwolone. 

Zatrzymani to czterej zielonogórzanie w wieku od 25 do 28 lat, 24-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego i 19-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwóch podejrzanych przyznało się już do winy i przyjęło karę grzywny - 1800 złotych. Pozostali czterej staną przed sądem. Grozi im nawet pięć lat pozbawienia wolności. Ponadto wszyscy otrzymali zakazy uczestniczenia w imprezach sportowych z udziałem klubu sportowego Stelmet Falubaz Zielona Góra na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj także: Mateusz Szczepaniak otwarty na PGE Ekstraligę. Czuje, że dałby sobie radę

ZOBACZ WIDEO: Rusko ma rację. Transferowe gry sprzeczne z etykąPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy kary za odpalanie pirotechniki na stadionach są adekwatne do wykroczeń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

Wszystkie komentarze (12)

Komentarze (12)

×
    Wszystkie komentarze (12)
    PRZEJDŹ NA WP.PL