Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian MiedzińskiWP SportoweFakty / Tomasz Sieracki / Na zdjęciu: Adrian Miedziński

Żużel. Oficjalnie: Adrian Miedziński z dziką kartą na Grand Prix Polski w Toruniu

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Organizatorzy finałowej rundy cyklu Grand Prix długo kazali czekać na oficjalne potwierdzenie informacji, kto 5 października w Toruniu wystąpi z dziką kartą. W środę poinformowano, że będzie to wychowanek Apatora, Adrian Miedziński.

Urodzony w 1985 roku żużlowiec już po raz czwarty został w ten sposób wyróżniony, jeśli mowa o turniejach cyklu Grand Prix organizowanych na Motoarenie. Adrian Miedziński poprzednio startował w rodzinnym mieście w latach 2010, 2013 i 2014. Za każdym razem meldował się w półfinale, a przed sześcioma laty zdołał nawet wygrać całe zawody, co do dziś pozostaje jego największym indywidualnym sukcesem. W finale po świetnej akcji minął na dystansie Grega Hancocka i wprawił w ekstazę komplet publiczności na stadionie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Oceniamy drużyny po sezonie. Get Well Toruń. Bez atmosfery, wyników, za to ze spadkiem. Beznadziejny rok Aniołów

Wybór zawodnika, który minione dwa sezony spędził w forBET Włókniarzu Częstochowa, może wydawać się kontrowersyjny, bowiem nie ma on za sobą udanych miesięcy. W PGE Ekstralidze spisywał się najsłabiej od lat, osiągając dopiero 39. średnią biegową. Z drugiej strony Miedziński niewykluczone, że w przyszłym roku z powrotem będzie reprezentować macierzysty klub, w którym startował w latach 2002-2017. Ponadto, w Get Well Toruń nie było żadnego sensownego kandydata do występu w domowej GP.

Rezerwę toru będą stanowić młodzieżowcy: Jakub Miśkowiak i Karol Żupiński. Już wcześniej było wiadomo, że sędzią zawodów będzie Krister Gardell ze Szwecji.

Ostania, dziesiąta eliminacja tegorocznego cyklu odbędzie się już w przyszłą sobotę. Grand Prix Polski na Motoarenie nie pierwszy raz zakończy zmagania najlepszych żużlowców globu. W Toruniu dowiemy się, kto zostanie indywidualnym mistrzem świata. Największe szanse na sukces ma Bartosz Zmarzlik, który ma siedem punktów przewagi nad Emilem Sajfutdinowem i dziewięć nad Leonem Madsenem.

ZOBACZ WIDEO: Miesiąc: Na każdym meczu kontrolowali mój sprzęt. Byłem czystyKUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Adrian Miedziński awansuje w GP Polski przynajmniej do półfinału?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (44):

Wszystkie komentarze (44)

Komentarze (44)

    Wszystkie komentarze (44)
    PRZEJDŹ NA WP.PL