Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz, Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz, Bartosz Zmarzlik.

Żużel. Kasprzak i Kildemand twarzą przegranego sezonu Stali Gorzów. Juniorzy też nie pomogli (noty)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Krzysztof Kasprzak i Peter Kildemand najmocniej rozczarowali spośród wszystkich zawodników truly.work Stali Gorzów. To w głównej mierze ich postawa zdecydowała, że byli wicemistrzowie Polski o pozostanie w PGE Ekstralidze powalczą w barażach.

Bartosz Zmarzlik 6. Lider Stali zasługuje na najwyższą notę. Zdarzały mu się nieco "słabsze" mecze, ale mówimy przecież o zawodniku, który notorycznie w każdym spotkaniu zdobywa grubo powyżej 10 punktów. Aż strach pomyśleć, co byłoby z gorzowską drużyną, gdyby w tym sezonie nie miała u siebie Zmarzlika.

Szymon Woźniak 4+. Miał być liderem i prawdę mówiąc w większości meczów z tego zadania się wywiązał. Zdarzały się mu słabsze spotkania, ale zaraz po Zmarzliku był drugą strzelbą. Woźniak nie może sobie nic zarzucić. Z roku na rok notuje progres. Naszym zdaniem zasłużył na podwyżkę.

Anders Thomsen 4-. Trochę taka sinusoida. Świetne mecze przeplatał słabszymi. Na pewno na jego gorszą formę w paru meczach miała wpływ kontuzja. Jednak, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że debiutował w PGE Ekstralidze, to cały sezon można uznać za całkiem udany. Pokazał, że nie są to dla niego za wysokie progi. Za rok jednak będzie musiał bardziej ustabilizować formę i potwierdzić swoją wartość.

ZOBACZ WIDEO: Stal jest już po słowie z Kasprzakiem. Ucieczki z Gorzowa raczej nie będzie

Krzysztof Kasprzak 2. Chyba największa zmora gorzowskiej drużyny. Kasprzak rozczarował na całego. Na palcach jednej ręki można policzyć jego naprawdę dobre biegi. Można pójść dalej i zaryzykować tezę, że miejsce w barażach Stali to w dużej miejsce "robota" byłego wicemistrza świata. Krzysztof to jednak ciągle duże nazwisko. Za rok jego jazda może być zupełnie inna. Na to liczą w Gorzowie, bo działacze otwarcie mówią, że chcą go zatrzymać w drużynie.

Żużel. Mistrz Polski będzie miał problem? Emil Sajfutdinow o krok od Stelmet Falubazu! CZYTAJ WIĘCEJ!

Rafał Karczmarz 2. Kolejne z rozczarowań. Wydawało się, że będzie jednym z czołowych juniorów, a tymczasem ten sezon kompletnie mu nie wyszedł. Był zagubiony, a sprzętowo też sobie nie do końca radził. Czeka go ciężka zima.

Peter Kildemand 1. Najpierw nabrał działaczy Unii Tarnów, a teraz Stali Gorzów. Zawiódł jednak na całej linii. W całych rozgrywkach zdobył zaledwie 39 punktów, co jest najlepszą wizytówką jego dyspozycji. W ciemno można założyć, że przynajmniej na rok czeka go zjazd ligę niżej. Na ten moment Duńczyk nie ma żadnych sportowych argumentów do jazdy w PGE Ekstralidze.

Mateusz Bartkowiak 2+. Względem niego nie było tak dużych oczekiwań jak w przypadku Karczmarza, ale i tak spodziewano się więcej. Junior Stali nie rozwinął się tak, jak można było się spodziewać. Talent chłopak ma, ale coś w tym sezonie nie zagrało. Czas wyciągnąć wnioski.

Frederik Jakobsen 3. Zakontraktowany w związku z kontuzją Thomsena. Trudno było spodziewać się jakichś rewelacji. Parę punktów zdobył i to byłoby na tyle.

Adam Ellis, Alan Szczotka, Kamil Pytlewski - bez oceny.

truly.work Stal Gorzów 2019 - statystyki zawodników:

ZawodnikŚrednia notMeczeBiegiPunktyBonusyŚrednia biegowa
Bartosz Zmarzlik4,82147818352,410
Szymon Woźniak3,961362121101,952
Anders Thomsen3,55111185111,667
Krzysztof Kasprzak3,361472107141,681
Rafał Karczmarz2,7914145871,066
Peter Kildemand2,2713133980,979
Mateusz Bartkowiak2,2112121830,618
Frederik Jakobsen2,5035400,800
Adam Ellis1,0045000,000
Alan Szczotka1,0072000,000
Kamil Pytlewskibrak noty13000,000

  
SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Orzeł - PSŻ: Zamiecenia rywala nie było. Goście pokazali lwi pazur, ale końcówka dla łodzian (relacja)

Czy w Stali Gorzów potrzebna jest rewolucja w składzie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • -Stan- Zgłoś
  Redaktorze Jakubie Czosnyka. Czytając określenia jakie redaktorek użył w w stosunku do zawodnika Krzysztofa Kasprzaka powiedział bym, że to redaktor jest "zmorą" tego Forum.
  Czytaj całość
  Takiego sposobu określenia zawodnika nigdy nie spotkałem. Krzysio winien redaktorowi wystawić "dowód wdzięczności" który może nie raz słono kosztować.
  • Tommy DeVito Zgłoś
   Kasprzaka już rok temu trzeba było puścić, ale jak to się powiada czego nie nie zrobisz dzisiaj zrób jutro. Bez sensu jest trzymanie kurczowo KK, za te pieniądze można podkusić np
   Czytaj całość
   Jamroga plus zaufanie tzn więcej startów, wolny jest też Milik, w klubie powinni pomyśleć również by zatrzymać Jacobsena :/
   • hmm Zgłoś
    Kasprzaka po sezonie już w Gorzowie nie będzie. JEŚLI wygrają baraże to w składzie zostanie im Woźniak , Zmarzlik.. będą musieli przeprosić Pająka i juniorów ,że tak źle się o
    Czytaj całość
    nich wypowiadali , bo nie będą mieli kim jechać . Długi plus brak odpowiedniego składu.. równia pochyła ku spadkowi
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL