Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tomas H JonassonWP SportoweFakty / Jakub Barański. / Na zdjęciu: Tomas H. Jonasson

Żużel. Polonia Piła chce przystąpić do procesu licencyjnego. Jest jednak jedno "ale"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Za nami walne zebranie członków klubu Polonii Piła. Na nim działacze opowiedzieli się za przystąpieniem pilan do procesu licencyjnego na sezon 2020. Oznacza to, że żużel w ligowym wydaniu powinien pozostać w tym mieście.

W minionym sezonie Polonia Piła zajęła piąte miejsce w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej i otarła się o jazdę w play-offach. Wynik był zaskakująco dobry, bo klub w ostatnich miesiącach borykał się ze sporymi problemami i jako główny cel postawił sobie wyprostowanie spraw finansowych.

Pilscy działacze nie chcą, aby żużel w tym mieście umarł. Dlatego podczas piątkowego walnego zgromadzenia podjęto decyzję o przystąpieniu do procesu licencyjnego na sezon 2020.

Czytaj także: Przedpełski zostaje w forBET Włókniarzu

"Apelujemy o dalszą pomoc, która jest warunkiem koniecznym do startu drużyny w rozgrywkach ligowych w nadchodzącym sezonie" - napisano w specjalnie opublikowanym komunikacie.

"Polonia Piła jest szczególnym dobrem lokalnej społeczności, które w naszej ocenie zasługuje na troskę mieszkańców, działaczy samorządowych oraz przedstawicieli biznesu. Wierzymy, że wspólnie uda się zapewnić środki umożliwiające dalsze funkcjonowanie pilskiego żużla" - dodano w oświadczeniu.

Czytaj także: Woryna wielkim pechowcem TAURON SEC

Sternicy pilskiej Polonii zostawili jednak sobie otwartą furtkę i zapowiedzieli, że jeśli w najbliższych dniach nie uda się zgromadzić budżetu, który zapewni klubowi budowę konkurencyjnej drużyny, to ostatecznie nie przystąpi ona do rozgrywek 2. LŻ. Dlatego sporo zależeć będzie od władz samorządu i zadeklarowanego wsparcia finansowego dla Polonii.

ZOBACZ WIDEO: Kibice Get Well opluli wychowanka. On sam mówi, że popełnił błąd

Czy Polonia Piła przystąpi do rozgrywek ligowych w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL