Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław Termiński i Greg HancockNewspix / Paweł Wilczyński / Na zdjęciu: Przemysław Termiński i Greg Hancock.

Żużel. Przemysław Termiński przejął inicjatywę. Skończył z fikcją i ustawił zawodników pod ścianą

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Krzysztof Cegielski chwali Przemysława Termińskiego, który w poniedziałek podał skład na sezon 2020. - Upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. Bardzo podobają mi się wnioski, które wyciągnął klub z Torunia - komentuje.

Po konferencji prasowej zorganizowanej przez Apator Toruń wiemy już praktycznie wszystko pod kątem sezonu 2020. - Bardzo podoba mi się ten skład, a także szybkość i skuteczność w działaniu. Wyszło znacznie lepiej, niż w ubiegłym roku. Dobry krok i dobre wnioski - komentuje w rozmowie z naszym portalem Krzysztof Cegielski.

Właściciel klubu przekazał, że jego firma podpisała kontrakty sponsorskie z Wiktorem Kułakowem, Chrisem Holderem, Jackiem Holderem i aktualnie zawodnikiem Orła (nazwisko nie padło, ale wiadomo, że chodzi o Tobiasza Musielaka), do tego zawarto porozumienie z braćmi Michałem i Bartoszem Curzytkami. - Najważniejsze, że większość składu jest nowa. To powinno zadziałać na plus - przekonuje Cegielski.

Przemysław Termiński do ogłoszenia składu podszedł w sprytny sposób. Regulamin zakazuje podpisywania kontraktów do 1 listopada, więc właściciel powiedział o kontraktach sponsorskich. - Bardzo fajny ruch właściciela, który nie chciał uprawiać fikcji. Pan Przemysław upiekł kilka pieczeni na jednym ogniu. Przejął inicjatywę, pokazał kibicom skład, a przy okazji ustawił zawodników pod ścianą. Jeśli ktoś wywinie mu numer, to będzie o tym wiadomo. Od tej pory w Toruniu nie będzie plotek i znaków zapytania. Poza tym taka prezentacja składu to jasny sygnał, że z pewnymi rzeczami w żużlu należy skończyć. Torunianie wyciągnęli wiele dobrych wniosków - tłumaczy Cegielski.

ZOBACZ WIDEO: Stal jest już po słowie z Kasprzakiem. Ucieczki z Gorzowa raczej nie będzie

Zobacz także: Zamiast barażu będzie kabaret? Ostrovia w ramach protestu chce wysłać do Gorzowa pięciu juniorów!

Wiadomo również, że trenerem zespołu w sezonie 2020 będzie Tomasz Bajerski. - Bardzo dobry pomysł. Przypominam sobie swoją rozmowę z Adamem Krużyńskim w trakcie rozgrywek. Dyskutowaliśmy o trenerach i menedżerach. Zapytałem go wtedy, dlaczego szukają ludzi po Polsce albo i świecie, skoro mają u siebie kogoś takiego jak Bajerski. Zawsze byłem zwolennikiem osób związanych z danym regionem. To dla Tomka ogromne wyróżnienie, a dla klubu szansa na odpowiednie ułożenie klocków. Dobrze, że ktoś taki wchodzi na salony trenerskie. Oby tam został - uważa nasz ekspert.

Ogłoszenie współpracy z Tomaszem Bajerskim i Tobiaszem Musielakiem (nazwisko tego drugiego nie padło, ale wszyscy wiedzą, o kogo chodzi) budzi jednak kontrowersje, bo obaj uczestniczą jeszcze w barażu o pierwszą ligę. Teraz wiadomo już, że w najbliższą niedzielę żużlowiec Orła pojedzie przeciwko swojemu przyszłemu trenerowi. - I moim zdaniem na pewno będzie chciał wygrać - podkreśla Cegielski.

- Nie widzę w tym niczego niegrzecznego ze strony torunian. Nie ma sensu się czepiać. Jeśli ktoś ma złe intencje, to zrobi coś złego i nie ma znaczenia, czy coś będzie ogłoszone. Znam jednak Tomka i Tobiasza. To zawodowcy. Obaj będą chcieli wygrać i zamknąć sukcesem swoje rozdziały. Żyjemy w małym środowisku. Musielak może jeszcze kiedyś wrócić do Łodzi, a Bajerski do Poznania. Nikt nie będzie chciał zamykać za sobą drzwi. Wszystko jest kwestią podejścia - podsumowuje Cegielski.

Czy zgadzasz się z Krzysztofem Cegielskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • Entliczek Pentliczek Zgłoś
  Termiński porozwieszał się na banerach wyborczych w Toruniu i robi z siebie zbawiciela żużla w Toruniu. Spuścił klub do I ligi po 44 latach bycia w najwyższej klasie rozgrywek.
  Czytaj całość
  Większość kibiców Apatora traktuje go jako wybawce ale przed czym ? Świat zwariował ! Nieudacznik wnoszony na piedestał !
  • Sebastian TYLKO UNIA LESZNO Zgłoś
   Moje zdanie jest takie że wszystkich Pan Termiński wymienia i prawie wszyscy byli już winni słabej postawy drużyny wyrzucił nawet wszystkich wychowanków.A dziwnym trafem panowie
   Czytaj całość
   Holderowie nadal się cieszą wielkim zaufaniem Właściciela.Chociaż Chris Holder już od kilku dobrych lat nie jedzie kompletnie nic. I to nikomu w Toruniu nie wydaje się dziwne!!!???I do póki ci dwaj panowie będę jeździli w Toruniu to nie będzie tam już dobrej drużyny.!!!!
   • areq Zgłoś
    Panie Krzysztofie.Ogloszenie takich rzeczy w tym momencie ma charakter tylko i wyłącznie reklamowy,przed zblizającymi się wyborami parlamentarnymi.Nie ma.innego "ale".Wielki
    Czytaj całość
    Termos pościąga ludzi związanych z Toruniem (Miedzinski,Bajerski),sprowadzi perspektywicznych juniorów (Curzytki) i jedną z gwiazd I ligi (Musielak).Po spadku z ligi sondaze były jednoznaczne-nie wszedł by....
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL