Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Od prawej: Igor Kopeć-Sobczyński, Maksymilian Bogdanowicz, Dominik Kubera WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Od prawej: Igor Kopeć-Sobczyński, Maksymilian Bogdanowicz, Dominik Kubera

Żużel. Juniorzy pogrążyli torunian. Będą duże zmiany

Dawid Borek
Dawid Borek
Fatalna dyspozycja młodzieżowców to jeden z głównych powodów spadku toruńskiego klubu z PGE Ekstraligi. Przemysław Termiński zdaje sobie z tego sprawę i zapowiada duże zmiany w tej materii.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

0,571 i 0,258 - to średnie biegowe Igor Kopcia-Sobczyńskiego i Maksymiliana Bogdanowicza z sezonu 2019 w PGE Ekstralidze, cztery wyścigi pojechał też Filip Nizgorski, ale ani razu nie zapunktował. Nie da się ukryć, że brak wsparcia ze strony młodzieży w ogromnym stopniu odbił się na końcowym wyniku toruńskiego klubu.

- W mojej ocenie główną przyczyną naszej słabości w tym sezonie była absolutnie beznadziejna postawa sekcji juniorskiej. Zresztą to samo widzieliśmy w DMPJ - tam nasi młodzieżowcy nie osiągnęli żadnych sukcesów. Dlatego w przyszłym roku chcielibyśmy mocno postawić na zmiany w szkoleniu juniorów - mówi Przemysław Termiński.

- Podstawowa rzecz to wzmocnienie formacji juniorskiej zarówno co do sposobu szkolenia, jak i co do liczby zawodników. Chcielibyśmy, by powstały dwie drużyny młodzieżowe - jedna pod szyldem KS Toruń, druga pod FST Sport Team - tłumaczy właściciel klubu.

ZOBACZ WIDEO Miedziński miał zgodę Włókniarza. Chcą Holtę

Dodajmy, że w tym sezonie z możliwości wystawienia dwóch drużyn w rozgrywkach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów skorzystały dwie drużyny: Stelmet Falubaz Zielona Góra i Fogo Unia Leszno. W obu przypadkach przyniosło to dobre rezultaty.

Wracając do Apatora Toruń - w klubie pozostaną wszyscy juniorzy z tego sezonu, do zespołu mają dołączyć ponadto bracia Curzytkowie. W dość krótkiej perspektywie młodzież ma być mocnym punktem toruńskiej drużyny.

- Cel jest taki, by w stosunkowo krótkim czasie, w ciągu dwóch-trzech lat, obie organizacje dopracowały się odpowiednich juniorów, którzy w przyszłości mogliby bardziej wspomagać drużynę ligową niż było to w roku bieżącym - wyjaśnia Termiński.

Zobacz też:
Żużel. Prezes Unii Tarnów ma żal do Wiktora Kułakowa. Chodzi o kontrakt sponsorski
Żużel. Będzie postępowanie GKSŻ w sprawie słów Przemysława Termińskiego. Klubowi z Torunia grozi finansowa kara

Czy juniorzy byli największym problemem torunian w sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • KACPER.U.L Zgłoś
  Nie sprowokujecie mnie takim artykułem,a tym samym ja nie dam powodu do ślinotoku tym dziewczynom przebierańcom w gaciach Borata na plaży,a normalnie chowającym się w sukienkach zakonu
  Czytaj całość
  krzyżackiego czy z płaszczem na krzyżu lub odwrotnie,że o Władeczkach czy Martinezach nie wspomnę.Mamy zamiar sobie popisać bez personalnych wycieczek,wymienić się spostrzeżeniami,a przewidywalny hejt będzie zdeptany w zarodku przez strażnika czystości słowa Docenta B prosto from UK.Już się cieszycie dziewczyny?:)Która pachy zacięła przy goleniu kiedy zgłaszała?:)Puentując odpuszczam na razie czyli się wyłączam w wątkach o Wellu.Ale nie wiem na jak długo.Cierpliwości:)
  • Andrzej Ziołański Zgłoś
   DO redakcji WP .nie pisze się Kopcia tylko Kopecia .
   • ZAKON KRZYŻACKI Zgłoś
    Chlopcze sprawny inaczej,karmiony kukurydza jak ci przejdzie przez klawiaturena nazwa Apator?,bo weellem byles obsrany;))
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

    ×
     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL